Džanička

Co říkáte na to,že by se měli zvednout poplatky u lékaře.

U lékaře z 30 kč na 50 kč,za pobyt v nemocnici z 60 kč na 100 kč a pohotovost z 90 kč na 100 kč.Mě se to zdá přehnané,na to že si každý platí zdravotní pojištění,které není zrovna malá částka..

Nejlepší odpověď
panenka

Nelíbí se mi to Džáničko socialní přídavky nám chcou snížit slyšela jsem že i zrušit a nevím z čeho tohle vše se bude platit.Měli by tam začít opravdu přemyšlet a né chrápat.

Další odpovědi
mosoj

Takto dopadly volby. Respektuji je, ale nevolil jsem tak.

Pro Fallen Angel: Nechte už toho odvolávání na zahraničí. Kde je psáno že tam mají lepší systém. Bylo dost věcí, které za minulého režimu k nám jezdili ze západu obdivovat. To si myslíte že nedokážeme vymyslet něco lepšího. Kdy už pochopíte že cizí není vždy lepší.
Jinak Vám přeji dostatek peněz až Vám budou ošetřovat zlomenou nohu za 100 000 Kč. Z čehož většina jde do kapsy někoho. To není nic nereálného, tam to spěje.

Ve volebním programu stran, které budou vládnout to bylo jasně dané.

vagra

Mosoji-klídek.Buď provokuje a nemyslí to vážně,nebo je to mlaďoch,který stratil soudnost z těch keců kolem.
Ještě že je tady generace,která ví jak to bylo a může posoudit,jak dalece jsou lidé,obzvlášť mladí,zmasírovaní politickou propagandou.
Samozřejmě,že ne všechno bylo správné a dobé.Ale zrovna tady je vedle,jak ta jedle.
Se zdražováním ve zdravotnictví nesouhlasím i když je mi to ..nic platný.

anonym

ze zdražování nikdo nemůže mít radost, ale beru to tak že státní rozpočet hospodaří každý rok s obrovským schodkem který navyšuje velmi drahý a nebezpečný dluh naší země, a COKOLIV je lepší než tento dluh nechat růst … Jiří Paroubek se svým přístupem „po mě potopa“ by samozřejmě nesouhlasil 🙂
Doplňuji:
na druhou stranu ale musím říct že bych daleko raději viděl úsporné škrty ve výdajích státního rozpočtu než jen pouhé navyšování příjmů do státní kasy …

kupkina

Vždy jsem se cítila jako obyčejný člověk a proto mne štvala paroubkovština donekonečna omílající hlouposti o politice pro obyčejné lidi, přitom to byla politika pro lidi nemyslící (především na důsledky této politiky). Jsme zdeformovaní pohledem, že vše je „zadarmo“, přičemž toto „vše“ bylo ve skutečnosti „nic“. Nechápu, jak jsme se tím schopni neustále opájet. Ono by možná šlo zvedat zdravotní pojištění, ale z mého pohledu jsou regulační poplatky lepší, člověk musí sáhnout tady a teď do peněženky a hned si uvědomí, že všechna ta starost o jeho zdraví stojí nemalé peníze.

anonym

Docela fantaskní.Kaž­dý,nebo téměř každý chápe,že stav je neudržitelný,a­lespoň se kejvá tím,na co se dává klobouk,ale jak jde o Jeho vlastní prachy,je všechno jinak.

quentos

není to tak dávno, co diskutovali, jestli je nezrušit. Sotva je tedy znovu schválili, už by je chtěli zvyšovat? Marazmus… jen ať zvyšují, nakonec to bude tak, že člověk než by šel na preventivní prohlídku, začne doma praktikovat nějaké zaručené babské metody a umře.

oskar

Prosím Vás co jste očekávali to bylo jasné hned po volbách a bude hůř a postihne to nejvíc obyčejné lidi.

Fallen Angel

Samozřejmě se mi to nelíbí, ale na druhou stranu, podívejte se do zahraničí. Tam jen za to, že vám doktor napíše recept dáte 15 liber, když vlezete na pohotovost, dáte 20 dolarů, necháte si vyvrtat zub, dáte 25 euro. Ano a to i ti, co mají ZP. My si nemáme na co stěžovat. Lidi byli od komunistů zvyklý, že maj všechno zadarmo. Vítejte do reality. Život je holt džungle. Přežije ten nejsilnější, resp. nejbohatší. (pozn. pocházím z dolní vrstvy střední třídy, nejsem zbohatlík). Stejně tak souhlasím se školným na VŠ. Nesouhlasím s politikou v tomto státě, ale jinde je to mnohem horší, věřte mi.

anonym

DOBRÝ DEN.NA TUTO OTÁZKU DŽANIČKO MOHU ŘÍCI,ŽE NEŽIJEME V DEMOKRACII,KTEROU NÁM SLIBOVALI,ALE ŽIJEME V KOCOURKOVĚ KDE HLOUPOST,NADU­TOST,KORUPCE,OK­RÁDÁNÍ TĚCH NEJCHUDŠÍCH A MANIPULACE S LIDMI PODLE TOHO JAK SE NAŠI POLITICI ZROVNA VYSPÍ JE ZAVRŽENÍHODNÉ A ÚPLNĚ POSTAVENÉ VZHŮRU NOHAMA.ZA KOMUNISTŮ SE K NÁM JEZDILI ZE ZÁPADU PŘEKVAPENĚ DÍVAT NA TO,JAK TADY PERFEKTNĚ FUNGOVALO ZDRAVOTNICTVÍ A ŠKOLSTVÍ.JISTĚ,ŽE TAKÉ ZDE BYLY ZA KOMUNISTŮ VELKÉ NESPRAVEDLNOSTI A NEŠVARY.ALE JAK TO VŠECHNO U NÁS V TOMTO TAK ZKOUŠENÉM A OD DOB HABSBURKŮ PONIŽOVANÉM STÁTĚ VYPADÁ DNES? ZDRAVÍ ZAJ-PO

Zdroj: OSOBNÍ SKUŠENOSTI A ZNALOSTI

ReHu

Myslím si, že pokud by si naši zákonatvůrci dali trochu práce, za kterou jsou placeni, našli by zcela jistě jiné cestičky, jak do vyrabované státní kasy něco přidat.
Ale, vybrat kačky na DPH či poplatcích (různých) a daních je nejjednodušší.

martina1

Líbí a nelíbí.Jelikož lékaře téměř nepotřebuji,tak mě stovka jednou do roka nezrujnuje.Z poh­ledu sestry souhlasímse zvýšením za pohotovost a hospitalizaci­.U hospitaliza­ce by měli udělat,ale 2 typy poplatků.Jsou lidé, na první pohled jasní,kteří si v nemocnicích libují.Dáme jim najíst,mají kontakt s lidmi a nemusí se o nic starat,ti ať si připlatí.Pak jsou lidé,kteří potřebují dlouhodobou hospitalizaci a nemají na vybranou.Pak by si měli připlatit na stravu,protože doma mají i tak velké výdaje.U nás naštěstí tento problém neřešíme protože polovina pacientů je u nás 3dny a ostatní si hradí vše celé sami.Ovšem nechápu za co platit obvoďákům a lékárnám!!!!

anonym

Vite,je mi ze vseho smutno.

cukrar

Vždy bude tábor lidu, kteří souhlasí s poplatky a mají argumenty, a pak další vrstva které nesouhlasí. Rovněž mají argumenty. Každý politik to myslí s lidem dobře, ale s kterým.
Makám rukama, mám kolem sebe invalidní příbuzenstvo, občas jsem taky nemocen, někdy mě odvezou do nemocnice na několik dní…a SOUHLASÍM s většinou poplatků.

Bumbes

Už pomalu není co tunelovat, tak se musí vytvořit nové zdroje.

Zdroj: czech-tunel.webnode­.cz/blog/volby-2010/

kupkina

Kde žiješ, zaj-po? Skvěle fungující školství mohli za komunistů u nás vidět jen soudruzi z družebních komunistických stran. Talentovaní mladí lidé se špatným kádrovým profilem měli smůlu, zato patolízalští tupci vládli. Podle toho tam také vypadala atmosféra. A ty výsledky – darmo mluvit. Možná v rámci RVHP nadprůměrné. Řekni mi, co konkrétně obdivovali, velice ráda bych si to přečetla.

mosoj

Dnes talentovasní mladí lidé, kteří nemohou „namazat“ tak také ostrouhají. Tak jaký je v tom rozdíl.

kupkina

Typické mediální klišé, kdo chce, má možnost se realizovat – a černé ovce byly vždy a vždy budou, ať je společnost sebečistší.

cukrar

Talentovaní lidé si najdou cestu jak studovat, ale ty co to jen přestírají mnohdá najdou výmluvy