arygnoc

Co říkáte na to, že komunisti „bodují“?

nesvědčí to nějak o náladě lidu?
Doplňuji:
lahny: dal bych palců i 5. mluvíte mi z duše.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to logické vyústění dnešní politické situace.Komunisti za 40 let vlády nezvedli odchod do důchodu, nezdražovali každým rokem a nerozkradli tolik majetku jako dnešní mocipáni.Také nekvetle tolik korupce (sice nějaká byla, ale částky nešly do desítek milionů korun jako dnes).A HLAVNĚ, NEMUSELI JSME PLATIT U DOKTORA A V NEMOCNICI ŽÁDNÉ POPLATKY.
Napsal bych toho sem více, ale to by byl hoooodně dlouhý seznam toho co bylo lepší.
Ano, byly i horší věci, ale nynější bordel tyto věci zastiňuje.
A pro ajťáka
Jestli nás straší Řeckem, tak my jsme se ještě jako Řekové neměli.Do důchodu v 57 letech 14 platů, o mnoho delší dovolená než máme my, atd atd.Zkuste si na netu najít proč Řecko krachuje a proč my.Řecku nikdo nerozkradl majetek a neuprchli jim miliardáři jako u nás (Krejčíř, Pitra, Kožený atd.)A Řekové taky za nikoho neplatí prohrané arbitráže jako my (za Železného kvůli Nově atd.)nebo nevyhazuje peníze za propagaci olympiády(70 mi­lionů či za mistrovství světa v lyžování v Liberci po kterém jsou dluhy za 100 milionů).
Zkrátka politici nás straší Řeckem jen kvůli tomu, aby nemuseli přiznat kolik toho ukradli a zpronevěřili oni.

Další odpovědi
mosoj

Zcela logické vyústění politické situace.
Nejubožejší je po 21 letech vykřikovat, že je třeba komunisty zakázat a vymlouvat se na to že se nějak jmenují. Hlavní důvod – strach že v dalších volbách zabodují.
Zakázat se měli hned v 1989 roce, ale to by musela vláda zakázat sama sebe.
Doplňuji:
Osobně nejsem pro zakazování strany, které dává hlasy nepřetržitě víc jak 10 % obyvatelstva. Zajímavé že zakazováním se ohání ti co se nejvíce zaštiťují demokracií.

HOMER

To nevím..Naštěstí už to není stejná strana,jako před zhruba 20 lety.
Vždyť je vlastně jedno koho volíte,stejně nikdo není schopný oddlužit státní rozpočty.Všichni jen kecají a skutek utek.Chtělo by to zopakovat defenestraci :D a to pořádně,včetně všech vládních úředníčků a jiné lůzy!
Doplňuji:
Chtěl bych ještě vyvést z omylu ty,kteří srovnávají tehdejší dobu s dnešní a myslí si,že když budou volit komunisty,tak bude zase hodně práce,bude se chodit dříve do důchodu a nevím co ještě..Tak to rozhodně není,bohužel.

anonym

njn, komunisti naslibují hory doly.
zato tato země potřebuje rychlí zásah a šetřit, né dávat občanům dárky za hlasy a 13té výplaty, atd.
ale to většina lidí nepochopí. je těžké si uškudlit z výplaty pár tisíc, ale prostě se to musí udělat, nebo dopadneme jako řecko.
Doplňuji:
přesně tak dud, lahdy už nejspíš zapomněl ty špatné stránky :(
já sem to nikdy nezažil, ale přesto, praděda míval pole, dobytek a vše, co se pro dobré žití potřebuje, ale jakmile došli k moci komunisté, tak to hned vše se muselo dát do JZD a šoupli to do uranových dolů. Někdo si myslí, že se to po zkončení jejich vlády vrátilo, že? Sice se to vracelo, ale muselo se těžce dokládat to, že je to váš majetek a většina majetku se nikdy nevrátila

dudu

Některé zde uvedené názory potvrzují, že lidská paměť časem vymísťuje to špatné a nejhorší. Je pravda, že demokracie dává velký prostor pro různé darebáky a bujení špatných lidských vlastností, avšak také platí, že teoreticky těmto nešvarům může každý docela účinně čelit, ale většina na to kašle a jen planě remcá.
Také bych rád oponoval, že za komunistů se tolik nekradlo a svět byl tehdy pln sociálních jistot a světlých zítřků.
Takže se táži:

  • co bylo např. znárodnění, násilná kolektivizace zemědělství, měnová reforma, desetikorunový kurz rublu, export veškerého uranu do SSSR za směšné ceny,
  • jak nahlížet na sociální systém, který zlikvidoval celou generaci živnostníků, zemědělců atd., neakceptoval léta dřiny ve svých provozovnách a hospodářstvích – např. obě moje babičky měly důchod 230 korun měsíčně,
  • byla opravdu tak grandiozní jistota, že si vystojíme ve frontě balíček kakaa, mandlí, resp. kilo mandarinek před vánocemi, nebo to, že se souhlasem uličního výboru, stranické organizace a STB jsme obdrželi devizový příslib, příp. možnost jít radostně k volbám a zvolit předem komunisty prokádrované kandidáty?

Nepíši zde kvůli polemice, ale proto abych některým pánům, či snad píše zakukleným komoušům lapidárně vzkázal: táhněte do háje, chce se mě z vás zvracet.

fcoop

Není divu.Tady by dnes bodovalo i Sdružení Kanibalů,demo­kratických,to je jasné.
Kdokoliv,jen ať už ta banda nenažraných gaunerů
táhne.
Zase přijdou jiní, a je lhostejné,jak se to zájmové sdružení bude jmenovat.
Co se týče bolševika – to nemá cenu komentovat.Snad jen – moc by jim to slušelo v těsném sousedství Vladimíra Iljiče.

jendahun

Svědčí to o náladě ve společnosti,těch chudých a rozčarovaných je pořád víc,než těch prudce a rychle zazobaných.
Problém diskutujících je v tom,že tady myslí za sebe,za své ego,za svůj skromný majeteček,za své špinavé ponožky někde ve skříni,svůj kartáček na zuby.Co kdyby vyhráli komunisti – nemuseli by se o to pak dělit s nějakou sockou?Co kdyby museli jít pracovat na společnost,možná bez nároku na mzdu,ale pro pro blaho všech a s vidinou,že po pětiletce bude líp všem?Že se národ vyhrabe z toho bahna.Ne-každý uvažuje tak,že on má teď šanci jednou zbohatnout a mít se líp,než ti ostatní,nikdo mu přeci nebude nařizovat práci pro druhé,pro kolektiv.Stali jsme se národem jednotlivců,sou­kromníků a strašidlo komunismu se nám krásně hodí.Nemít žádnou zodpovědnost a pěkně si hrabat na vlastním písečku.
Pokud by komunisti vyhráli volby – upřímně je lituji.Tady ten bordel nedá do pořádku už žádná strana.Snad jenom Pinochet,nebo Franco.
Pro Ajťáka: taky jsem čerpal informace od dědy.Pamatoval První republiku za pana Masaryka.Musel dělat na stavbě silnic na Valašsku od devíti let,pomáhat živit rodinu a sourozence,babička dělala na statcích za kousek chleba a hrnek mléka.Asi máme jiné předky.Kolekti­vizace zemědělství?Určitě to nebylo všechno správné,ale podívejte se dnes: soukromí zemědělci kšeftují s pozemky,prodávají jej obchodním řetězcům a kašlou na hospodaření,kde to jde,nasadí řepku,protože je to výhodné.Na výživu národa kašlou a kdyby nám přestali dovážet potraviny Poláci,tak asi chcípnem hlady.Tak je to s tím hospodařením našich zemědělců.