Seznam.cz

Co říkáte na tento mail? Opravdu se mění zákony proti lidu a sňatkům?

Tento týden přibylo 658.451 záznamů o fyzických osobách, živnostnících a firmách.

Žádáme Vás o kontrolu Vašich případných nedoplatků!

Centrální registr dlužníků využívá již více jak 1.000.000 osob a firem a 2240 státních organizací.

Bylo podáno přes registr 20.000 trestních oznámení! V roce 2014 bylo podáno nejvíce žalob na jednatele zadlužených firem.

Kontrolu svých nedoplatků můžete pravidelně provádět zde: https://www.cen­tralniregistrdluz­niku.cz/moje-zavazky-a-bonita.htm

Pokud si již nepamatujete heslo, můžete jej získat znovu pomoci svého e-mailu kliknutím ZDE

Vězení pro dlužníky je reálné!

Centrální registr dlužníků mění systém evidence nehrazených závazků na základě nového Občanského zákoníku!

Registr dlužníků umožní dluhy jednoho z manželů evidovat k druhé sezdané osobě. V praxi to znamená, že pokud bude dlužit jeden z manželů, věřitel může ve stejné míře označit za dlužníka i manžela druhého a to i za dluhy které vznikly před manželstvím, byť by jeden z manželů o dluzích nevěděl.

Dluhy v manželství

Nový občanský zákoník také upravuje odpovědnost manželů vyrovnávání se s dluhy. Již nejsou odpovědní pouze za dluhy, které vznikly během manželství, ale i za dluhy, které vznikly ještě před ním. To všechno bez ohledu na to, že druhý z manželů neměl o existenci dluhů toho prvního ani ponětí.

Každý kdo požádal o poskytnutí půjčky, úvěru, hypotéky či zapříčinil vzniku nedobytného závazku v době, kdy byl prokazatelně dlužníkem, může být trestně odpovědný pro podezření z trestného činu podvodu, zvýhodňování, nebo poškozování věřitele, zkreslování hospodaření, porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Upozornění: Osoby, které budou trestně stíhané, nemají nárok na Osobní bankrot a jsou vystaveny riziku doživotního zadlužení v režimu exekučního vymáhání!

Neznalost dluhu neomlouvá: Exekutor může zabavit téměř vše v blízkosti dlužníka (doslova celé vybavení domáctnosti i dražší oblečení)!

Věřitelé tak nově budou častěji využívat trestních řízení vůči dlužníkům, neboť Exekuční vymáhání je pro ně finančně výhodnější, než Osobní bankrot s odpuštěním dluhu ve výši až 70%.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Předně je zapotřebí upozornit, že Centrální registr úvěrů, nebo také CERD je hodně pochybná firma, která neustále rozesílá emaily s předmětem, který má za účel adresáty vyděsit a přimět je zaregistrovat se k jjich pochybným službám.
http://www.dtes­t.cz/clanek-3037/neni-registr-jako-registr
http://www.me­sec.cz/clanky/cen­tralni-registr-dluzniku-cerd-uverove-registry-zkusenosti/

Já bych jin nevěřil ani nos mezi očima.

Další odpovědi
anonym

Proboha – to´s narazil na nějakou reklamu (či snad dokonce spam) CERD a vyvozuješ z toho nějaké závěry???
Šmarjáááá – ty má bóóóžííí prost(a)oto…
😁
CERD (s.r.o.) je naprosto nedůvěryhodná firma, která se pokouší různými praktikami na hraně zákona ´vytřískat´ prachy, kde se dá.
Kukni se třeba na její vypis z Obchodního rejstříku – https://or.jus­tice.cz/ias/u­i/vypis-vypis?subjektId=i­sor%3a100102534&typ=fu­ll&klic=5hn1mg .
Pokud si utváříš názor na situaci na základě informací takovýchto ´zpráv´, rovnou se postav do fronty na výlet pořádaný pokoutními prodejci předražených sr*ček!!
😁

Drap

Ano. S dluhy to je opravdu tak. Zákon se nemění, ten už byl změněn.

ivzez

Forma a nepřesnosti v e-mailu napovídají, oč odesilateli
zřejmě jde – vystrašit příjemce.

NOZ umožňuje manželům uzavřít předmanželskou smlouvu
a vznik SJM odložit až ke dni zániku manželství.
Tzn., že CERD ani nikdo jiný nemůže zveřejňovat
druhého manžela jako dlužníka pro dluhy prvního.

Vedle NOZ a dalších zákonů ale vstoupil od 1. ledna 2014
v platnost i nový exekuční řád,
který umožňuje dluhy jednoho z manželů,
jež vznikly před uzavřením manželství,
vymáhat po druhém …

Takže přestože je e-mail nepřesný,
to, co z něj vyvozujete, vnímám podobně.
I já odhaduji, že se sňatků bude uzavírat
ještě méně než doposud.

mosoj

Že CERD je k ničemu to je každému jasné, ale že nový OZ stojí za h… tomu se taktně každý vyhne. Ano máš pravdu.

JanRadovan

Už jsem to sem dával dřív, ale ještě jednou, CERD je podvod. E-mail mi taky dorazil, mají to pěkně napsané, bohužel jim na to asi spoustu lidí skočí…

Zdroj: http://pujcka­nezamestnani.cz/re­gistr-dluzniku/

Seznam.cz

Jak asi vypadá Boží prostata? 🙂