Rokio

Co říkáte na tento článek popisující solidaritu k rodinám třem zemřelým vojákům, kteří padli při misi?

Zde je odkaz: https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/558455/o­bri-vlna-solidarity-lide-poslali-rodinam-padlych-vojaku-skoro-3-miliony.html

Nejlepší odpověď
Malvína

Asi budu lynčována, ale musím…
Jako vojáci, kteří padli za naši vlast si rozhodně zasloužili tak velkou pietu. Při rozeznění sirény jsem na ně také vzpomněla. Byly názory, jak je to zbytečné a kdesi cosi. Tenhle názor nesdílím. Je potřeba si uvědomit, že bránili naši zemi. Na to je potřeba vysoká odvaha a přesvědčení, že toto opravdu dělat chtěli. Taktéž nenabývám dojmu, že to dělali kvůli penězům, jak spousta lidí říká. Kdo by riskoval svůj život jen za vidinou peněz? Navíc, když měli rodiny, jeden z nich čerstvě narozené dítě.
Rodiny dostanou vysoké odškodné. Manželka 3 miliony, stejná částka i na každé dítě. S tím nemám žádný problém.
Bohužel, sbírka na mě dobrý dojem neudělala. Je chválihodné, kolik lidí přispívá a je vidět, že tito lidé jim nebyli lhostejní. Jenže co například ten dělník, který před pár dny zemřel? Jeho rodina nedostane nic. Ano, jsou to peníze, které nevrátí život ani vojákům, ani dělníkovi. Ale mám dojem, že rodina dělníkova by nějakou pomoc jistě uvítala a určitě na tom nebudou moc dobře. Zní to hrozně sobecky, já vím, ale rodiny vojáků zajištěny jsou, co když u rodiny dělníka byl právě on tím jediným, který domů nosil výplatu? Když už sbírky, tak na všechny. A lidé ať si vyberou, kam své peníze přispějí.

Další odpovědi
mosoj

Stát je tam víceméně poslal (zcela určitě tam šli dobrovolně!!), stát se o ně postará. Ostatní je propaganda. Penzista Šedivý nemluví pravdu!

Cože to tam tak brání za naši zemi? Poušť budeme mít za chvilku doma bez jejich přičinění. Sbírka je nemravná vůči ostatním.

Ušel ventil

V zahraničních misích už zemřelo 28 našich vojáků ale nikdy kolem toho nebyl takový humbuk jako teďka ,
Smrt mladých chlapů je smutná ale je to jejich práce – vědomě a dobrovolně do toho šli, věděli, že se nemusí vrátit a také za to dostali zaplaceno 200 000 měsíčně . Mohli zvolit jinou, méně placenou a méně rizikovou práci. Vojenský pohřeb, přiměřené odškodnění rodině z nějakého vojenského fondu, vojenské vyznamenání OK.
Ale dělat z toho, že se stalo něco neočekávaného, sbírky, Gripeny a nevím co vše je přehnané. Pokud by obětovali život že by vědomě nasadili svůj při záchraně jiných, pak OK. Někdo třeba skočí pro někoho do jezu, hasič do hořícího domu, i když třeba není ve službě a pod. To je jiné hrdinství. Toto byla jejich volba za vysoké peníze .
Peněz od státu snad pozůstalí dostanou dost ,já jim nepošlu asi nic.

ivzez

Říkám totéž, co dříve:
Měl by sis najít solidní zdroj informací a nevnucovat nám Blesk.
(Ta stránka se mi navíc nezobrazuje korektně, dá se přečíst jen
část článku.)

Solidarita k třem vojákům
nebo
solidarita k rodinám
nebo
solidarita k rodinám tří zemřelých vojáků?

_____

Podle mne je solidarita na místě, včetně sbírky.
Do sbírky přece není nikdo povinen přispět…

@Malvína:
Nějakou pomoc dostávají i rodiny dělníků, jen
se o tom na rozdíl od vojáků (moc) nepíše.

zjentek

Jejich pozůstalý manželky (a to nikdo ani neví, co jsou zač) dostanou takovej ranec, že z toho budou žít ještě i jejich děti, až budou mít vlastní rodiny (pokud teda ty jejich starý nejsou úplný blbky a nemaj děti jen proto, aby byly samy zaopatřeny, což je teď velká móda, nesoucí s sebou MeeToo a podobný programy/kulišárny) takže K ČEMU TA SBÍRKA, ptám se!
JEŽIŠÍ, vždyť nenažranost postrádá jakýchkoli hranic, všimli jste si?

Toto je NEJVĚTŠÍ tragédií ve filozofii plátců daní: „Když se něco pokaká, postará se o mě SYSTÉM! A ten se postará, i když se to pokaká třeba jen manželovi.“ A tytéž „vyžírky“ nadávají na sociálně slabé nebo přímo jim do očí, neřku-li se jim vysmívají. Tohle řeší většinou dámy, čili dámské pohlaví, chlupům se to spíše příčí. Později se mezi sebou baví běžnou mluvou bez emocí- „a ten můj havířský kokot zaspal na šichtu, zrovna když byl zával!“ Tolik k článku Blesku!

jirkajirka

Napadá mne, jestli by do mise šli jen s uvědoměním a za minimální mzdu.

mosoj

Ano, ten humbug kolem je podezřelý, nebo že by nová vláda a nový pohled.

Alespoň že jim přestali říkat hrdinové!!! Padli ve vojenské misi a tam nelze čekat jenom peníze!!! Žádný hrdinský čin nevidím. Padli zřejmě kvůli tomu, že měli málo, nebo žádné zkušenosti ( opět nic divného). Afgánec a částečně Američan stačili zakleknout a zatím žijí!

Války jsou hnusné, všechny!!!!!

Kryšpín

Mám dojem, že největší pořádek byl v Afganistánu, když tam vládl Taliban a tím nejmenší produkce opía. Rozvrtáno největším nepřítelem Sovětským svazem a dovrtáno nejlepším dnešním přítelem USA. Čím více se do islámského státu Afganistán bude vrtat, tím bude další odveta a oběti

zjentek

Ano, také soucítím!

Každá smrt je špatná!!!!!