skorcovaz

Co říkaté na rozsudek „žhářů z Vítkova“?

Bylo spravedlnosti učiněno za dost?
Doplňuji:
Myslím, že Klaus má pravdu, trest se mi zdá vzhledem na tresty jiných činů přehnané (vražda vs. neprokázaný pokus o vraždu), zřejmě zvrácená justice..
Nyní ale pojem diskriminace dostává nový rozměr – kdy po útoku na barabiznu dostanou některý spoluobčané byt a peníze (že tam nechají dceru), ale když romové zmlátí bílého kluka v přesile, je to pouze na podmínku???
Nechci si ty násilníky zastávat, zaslouží si potrestat, nedovedu si představit, že by se to stalo v mojí rodině, ale my nebydlíme v barabizně a nemáme dítě s mírnou formou retardace, kterou by sme zneužili pro zviditelnění se..
Jinak nechápu ani proč toho jejího „druha“ pustili, ale asi abynebyl v base za ty krádeže diskriminován..

Nejlepší odpověď
mosoj

Trest by byl přiměřený, kdyby se to uplatňovalo také obráceně. Je pravděpodobné , že v obráceném pořadí by to byly, když to přeženu, veřejně prospěšné práce

Další odpovědi
Terryle

Relativně nespravedlivej, absolutně spravedlivej. Jo, zkazili holčičce život, rodině velkým způsobem taky; zaslouží si, aby měli ten svůj zkaženej taky.
Ale pak ať jsou tomu přiměřené taky tresty za dokonanou úmyslnou vraždu. Jestliže chladnokrevnej vrah dostane výjimečný trest patnáctku, je to výsměch. A pak se trest pro vítkovský žháře zdá vážně moc vysoký.
Jenomže pokud zvednem trest za úmyslnou vraždu řekněme na 30 let až doživotí, co pak se ženou, která zabila manžela po letech týrání (tedy to bylo úmyslné) a dostane trest v řádu desítek let? I to je nepřiměřený… Je to těžký a nechtěla bych být ta, kdo o výši trestů rozhoduje. Fakt ne.

BEAES

Myslí si, že ty tresty jsou nepřiměřené.

roxy52

Trestat by měli ty rodiče.Atˇ hoří kdekoliv,vždycky je ten požár nečekaný.Nikdo se na něj nemůže předem připravit.Když se to stane u bílých,tak se snaží ,krom dětí,zachránit i domácí zvířectvo.A oni zapomenou na vlastní dítě??!! Hm.Těch odsouzených kluků je mě líto.Přesně tady už bylo řečeno,že kdyby cíkorky zapálili dům bílým a uhořelo tam dítě,tak dostanou pár hodin prospěšných prací.Tečka.

dannero

nevím co je na tom pravdy, ale psali že Natálku rodiče zapomněli v tom hořícím domě a proto má tak vážné popáleniny.Nemyslím si že šlo o promyšlený pokus vraždy,protože nelze srovnávat vhozenou zápalnou láhev do okna kde není jistota zabití, třeba např. postřelení hlavy nebo hrudníku což je bez debat jednoznačně pokus o vraždu.

verka

Svět nás pozoruje, jak to odsoudíme, tak jdeme příkladem. Neznají a kritizují. Měli bychom soudit exemplárně i jiné kauzy.

martina1

Také si myslím,že trest je nepřiměřený.Za dvacet let se vrátí a mohou udělat opět to samé.Škoda,že není středověk,protože nejlepší by bylo polít jim ruce a zapálit,ať poznají jaké bolesti a následky si Natálka ponese celý život.A milá paní skorcovaz mozkovou retardaci způsobuje dlouhodobá celková anestezie,která nepřináší nic dobrého pro dospělého člověka natož pro dětský mozek.Natálka celkových narkóz prodělala víc než prodělá každý z nás za celý život.Kolik zákroků má před sebou nedokáže asi odhadnout nikdo.Dětské tělo rozte,kůže se přirozeně rozpíná,ale jizvy ne a budou se moset do dospělosti ještě mockrát nařezávat.A k ro­dičů jestli zapoměli nebo ne na Natálku.Já si ani nechci představovat,jak bych se zachovala já.Jedno vím jistě,že bych dvě děti naráz neunesla.A pokud tam byl zmatek,kouř,pla­meny,tak se není čemu divit.Měli by dostat fyzický trest a né placenou dovolenou ve vězení.

hanulka11

myslím,že to co se stalo Natálce -na to je každý trest krátký. Bude doživotní mrzáček
Doplňuji:
Co říkáte na to, že Klausovi se zdá trest příliš přísný?

mojitek

žádný slitování s těma šmejdama,ať si teď užívaj s jinýma muklama..

anonym

Takhle se to nedělá, to jsou pachatelé bez rozumu? Tento rozsudek jsem očekával. A dále, tento případ byl od začátku obrovsky medializován. Co to znamená? Třeba ve volné chvíli měli v hlavě nějaký nápad. A od nápadu k činu není daleko. Třeba se chytli malé skupiny která pak od nich odtáhla ruce pryč. Teď hořel dům, hořelo dítě. V Evropě je poslední dobou populární vše diskriminovat. Takže my jsme ti, co diskriminují. Dnešní doba je v tomto citlivá a tento čin zapadl do této doby. Jsme pod mikroskopem zákonů které jsme si ušili. A pod vlající televizí, tiskem a vlastně všech bulvárních zpráv jsou diskriminovaní soudci. Důležité zprávy které by měly vliv na vědomí občanů, to se nedozvíme. Jen horké krimi spolu s reklamou na auta a rychlé půjčky jinak nic. A v těch zprávách byli omílaní ti 4. Podívejte, ti soudci jsou také lidé. Jsou pod určitým tlakem očekávání veřejnosti. Oni vlastně neví jak je mají potrestat. Mě jejich čin připomíná něco, co se dělá na středním východě. (vidíte na Liveleak.com). Takže soudci kteří tohleto musí spravedlivě řešit jsou také obětmi a neví jakým způsobem ty 4 potrestat. A když je policisté v potu hledali aby se zase v televizi, rádiu, na netu i novinách oslavil úspěch v pátrání, tak jim soudci přece nenapaří veřejně prospěšné práce, ne? Tím by shodili práci policie. Tak vynesli rozsudek kolem 20ti let a sami v internetu hledají názory a komentáře aby věděli kde jsou. Asi tak. Ale celkově soudnictví upadá až hnus. Nějakého bosse pustí, támhle tomu pachateli za vraždu hrozí až … . Nelíbí se mě to. Tak proč se současnou situací neuděláme něco my? Zneužívání sociálních dávek, krytí případů kdy je náš vlastní občan nějak napaden romy. Končí to odklizením dokumentu že jde o přestupek nebo vandalství. Ale to je otázka na vládu. Zeptejme se vlády co pro nás doposavad udělala aby jsme neměli strach vyjít v noci ven? Proč za nějaký delikt nevrátí dotyčného zpět do jeho vlasti, do Rumunska či na Slovensko? Francie se bojí, dokonce sklízí kritiku všemi kombajny. Takže to neví nikdo jak je vše jednoduché; u nás je zvykem chodit do práce. A když práce není a proč není? Jakým způsobem zde mohou žít ti, co se neumí přizpůsobit? Když je to těžké i pro Slovany? Čin těchto pachatelů je dětskou hrou na zlepšení čehosi. Nepodařenou hrou. Na vině je předčasný mediální soud a stát že nic nedělá. Jenom se tam pomlouvají a žerou a rozkrádají a nestarají se o lidi aby měli práci.

alexandra

Přesně jak říká Mosoj,kdyby dostávali takové tresty i ti ostatní/radši nejmenuju,aby mě ještě někdo nepotrestal za urážku/,tak by to bylo v pořádku.Je to diskriminace naruby.Můžeme najít stovky případů,kdy nás okrádají,vraž­dí,přepadávají,a­le odejdou se směšnými tresty,nebo vůbec žádnými.
Holčičky je mi sice líto,ale Vám nikomu nevadí,že rodiče byli v tu dobu někde v hospodě?To už zřejmě nikdo vědět nechce.Všichni se jich bojí,hlavně policajti a oni toho jenom zneužívají.