Avatar uživatele
01Ricco

Co říkáte na popis toho, jak pracuje kombajn, uveřejněný v tomto článku?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/275130-takhle-rychle-kombajn-nezal-ani-v-serialu-plechova-kavalerie.html

Mám silný dojem, že méně je někdy více a dotyčný „novinář“ by to měl radši zabalit.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4252 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

já se ani nedivím vždyť kombajn viděl možná tak na fotce…
Já bych ho poslal k nám na družstvo když se dělaj údržby a opravy techniky.Aby si vlez do jámy a podíval se jak kombajn vypadá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

je známo, že pisálkové od Novinek se často dopouštějí i pravopisných a stylistických chyb. Faktické chyby už jsou jen logickým pokračováním ;{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Původním vzděláním jsem ekonom zemědělec a při studiích pravidelný brigádník při všech především žňových pracech, které probíhaly v sedmdesálých létech. Mohu tedy docela objektivně posoudit výkonnost a kvalitu kombajnů typu ŽM, SK3,4 apod., a dnešních špičkových strojů. Zmíněný kombajn opravdu za ideálních podmínek umí sklidit za 24 hodin až 30 hektarů, někdy ovšem za cenu poněkud vyšších ztrát na zrně. Tato limita se dá nastavit a záleží na agronomovi zda upřednostní šetrnnost, nebo rychlost sklizně aby se vyvaroval nutnosti obilí za drahý peníz dosoušet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gepik

Karolína Vrbasová, Novinky Novinářka, tahle evidentně nepatří mezi technické typy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pro městského člověka který si myslí, že obilí samo naskáče do housek to celkem jde.
Zajímavé – nedávno jsme u nás rozjímali, co je to za léto když tu nevrčí do nocích kombajny, netáhne obcí vůně rozmetaného hnoje a neřvou orající traktory. To vše je vyměněno za pravidelné týdenní luxování zahrad zahradními rotačními sekačkami.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek