Bakalář 51

Co říkáte na nový trest za žlutou kartu ve fotbalu? Čím více názorů, tím lépe!

Hráč který by žlutou kartu dostal by si šel na 10 minut sednout na „trestnou lavici“ Po dvou žlutých by byl nucen opustit hřiště.

Odpovědi
hapiky

Po dvou žlutých jde tak či tak hačnout.
Já bych ještě přidal trest za simulaci. Někdy je to tak do očí bijící, že fotbal přestává být fotbalem ale rájem podfukářů, simulantů nebo byznysem.

Edison

To vypadá zajímavě… Určitě by se to muselo vyzkoušet…

cochee

Příště si tu otázku lépe promysli, nebo si ji napiš nanečisto a prozkoumej, než ji sem odešleš. To, cos vytvořil, je z hlediska logiky k pláči.

Když si tu otázku přetransformuju do tvaru „tohle jsem chtěl říci,“ pak musím vzpomenout na cca přelom 70. a 80. let minulého století, kdy se tohleto zkoušelo v nejvyšší soutěži v bývalé NDR. Akorát to nebylo přes žlutou kartu, ale rozhodčí měli třetí kartu, modrou. Nejspíš se to neujalo, protože o tom pak už nikdo nemluvil. Ale mám takové vzpomínky, že se to snad ještě od té doby zkoušelo několkrát i jinde.

Trest „po dvou žlutých opustit hřiště“ není novinka, tak to funguje i v současnosti. Druhá žlutá karta pro téhož hráče v zápase znamená automaticky červenou kartu a odchod do sprch.

Kepler

Na otázku neodpovím, ale zdá se mi, že dnešní fotbalisté vystudovali spíše herectví. Dost trapné.