suaeda

Co říkáte na novou normu o pečivu?

Nový předpis dal prodejcům povinnost, aby označovali pečivo na rozpékané ze zmrazených polotovarů a na pečivo upečené klasicky. Obchodní řetězce to moc s nadšením nepřijaly. Navštívil jsem dnes dva supermarkety a žádný dosud nic označeného neměl.
Rozpékáné pečivo sice voní v obchodě čerstvostí, ale zase obsahuje hodně přídavných látek (co to je, ani jak je to škodlivé není moc známo) pro udržení kvality syrového těsta ve zmrazeném stavu.

Nejlepší odpověď
anonym

Doma také dáváme pečivo do mrazáku a následně rozmražujeme, tak něco takového neřeším. Jednou koupím čerstvý rohlík a podruhé rozpékaný. Možná, že bych ani označení nečetla.
Doplňuji:
Jinak v naší samoobsluze jsem si ničeho nevšimla, neboť chodím nakupovat převážně odpoledne, kdy je již pečivo vyprodané.

Další odpovědi
Michal Kole

Jednoznačně vítám.

Rád vím co si strkám do své ústní dutiny a pak to prolejzá jícnem, do žaludku, dvanácterníku, tenkého a tlustého střeba až po konečník a záchod.

Damiana

Já moc v supermarketech pečivo nenakupuji. Spíš v soukromých pekárničkách. Hlavně pro to, že ráda ochutnávám novinky nebo nějaké netradiční dobrůtky. Třeba klasický žitný chlebík, ten chci poctivý.
Ale v supermarketu jsem už viděla označné rozpékané pečivo. A všimla jsem si, že ho lidé kupují úplně stejně jako předtím. Zase koukají jen na to, které je zrovna v akci.

hanulka11

nakupuji pečivo a chleba ze soukromé pekárny a mají opravdu chutné – raději si připlatím – ty věci v marketech nekupuji

quentos

konečně nějaké užitečné nařízení. Ono by mě neubylo skočit si do pekárny, ale do marketu je to přece jenom blíž

venkovan

Jenom naivka si myslela, že v obchodech – marketech bylo čertvé pečivo. Leckde to i přiznali, že přímo před lidmi zmrazené polotovary rozpékali.
Co mne tak nějak překvapilo, že zmrazené pečivo se k nám dováží ze zahraničí.
Vlastně jsem o tom ani nikdy nepřemýšlel.
Jinými slovy – pořád je kamiónová doprava velmi levná, když se vyplatí dovážet skoro tisíce kilometrů potraviny, které se kdysi vyráběly v každém větším městěčku.

anonym

supermarkety jsou schopny vám v mezním případě dodávat unverzální hmotu ochucenou a obarvenou jako paštika … a nebudou si s tím vůbec dělat hlavu, je to váš problém že takový surovinový blaf kupujete, řeknou si, a jsou morálně čistí … a proto je dobré aby vše velmi důsledně označovali, aby máslo bylo máslo a né máslová pochoutka vyrobená částečně z krysího mléka a částečně z obarvené vody.
Doplňuji:
osobně jsem toho názoru že největší zlo které kdy potravinářský průmysl potkalo, jsou barviva … protože vůně a barva byly rozpoznávací znaky čerstvosti a oni nás o jeden připravili. A tak se může stát že si z obchodu přinesete o 60 procent zlevněné jogurty jejichž výrobce si nějak poplletl výrobní linky ochutil je banánem a obarvil je na rudo po třešních … vůbec netušíte co vlastně jíte. Vše je jen faleš.

manon

Je na místě, aby to bylo u pečiva uvedeno. Zákazník se pak rozhodne, co chce či proč to nechce.
Vlk z lesa: Pokud jsem správně pochopila, tak problém je, že pečivo zmražované a potom teprv rozpékané obsahuje kterési druhy éček. Což je jiný případ, než když si koupíš čerstvé pečivo (snad bez éček) a na pár dní doma zmrazíš.
Doplňuji:
Pro lidi, co mají hluboko do kapsy, bude vždy důležitá především cena. Takoví to asi ani moc číst nebudou, jestli je mražené či nikoliv. Když jde o to, za pár korun uživit hodně krků, je kvalita podružná.

Pauka9

Jsem pro, ale u nás před barákem v Albertu mají napsané: ČERSTVĚ UPEČENÉ nebo tak nějak, ale stejně to je rozmražené a ne upletené vlastníma rukama.
Předpis nikdo dodržovat nebude, jak jinak v tomhle státě už se ani nic jiného nečeká…

anonym

Manon, mě takzvaná éčka také nějak nevadí stejně jako neřeším zda-li je pečivo čerstvé nebo rozpékané. A na cenu nehledím. Někdy si koupím něco levnějšího a jindy si připlatím.