Avatar uživatele
Kepler

Co říkáte na naši první samoobsluhu?

Už fungují 65 let! Nebyly tehdejší nákupní vozíky boží? Zákazník nemusel zboží zdlouhavě vykládat na pás a pak zase odebírat – předpokládám, že to pokladní dávala zpět. Takové vozíky by mohly být aspoň pro ty menší nákupy a pro ty větší by byly klasické vozíky a vyčleněné pokladny. Stačilo přenést celý košík najednou a odbavení u pokladny muselo být mnohem rychlejší. Zákazník je největší brzda u pokladny. Proč dobré nápady zapadají? Nebo by tam byl nějaký problém?
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/tak-vypadala-prvni-samoobsluha-zakaznik-si-zacal-vybirat-pred-65-lety-108102#seq_no­=3&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=cKhAPOQfWSv-202006011532&­dop_source_zo­ne_name=zpravy­.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign= 5. obrázek galerie.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Hufnágl před 1423 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

…by se mi líbily ty vozejčky, ty monstra, co mají ve většině super hyper jsou naprd, nákup do nich nahážu, ale vyndat z něj mám problém, já mám metr šedesát a prostě dolů na dno nedosáhnu, tak nosím malej koš nebo ten s tím táhlem. Pochvaluju si ale samoobslužné poladny, ty jsou super.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Já si pamatuji sámošku v malém městečku, kde byly jen košíky do kterých se vešel denní nákup v pohodě a než vyměnili ty drátěné, co propichovaly pytlíky z mlékem, nakupování byla pohoda. Narvaná síťovka nákupem za 50 – 100 korun.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Dobrá sámoška. Na tu dobu.
U babičky na prázdninách jsme chodily už do té velké :)

Ale u nás na vesnici byla jen mini-pidi.
A proto já chodím k samoobslužným pokladnám, nikoho
nezdržuju, sama si zboží dávám na kasu ta přečte EAN,
zaplatím, hned dávám do tašky. Žádný strkání u kasy.
Vyndavání na pás a zase do košíku /to vše odpadá./

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Vozejčky se mi moc líbí, z obchodu si je už nepamatuju, ale doplněné o novodurovou vanu jsem je zažil jako manipulační vozíky ve skladu chemikálií.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

IceT: Já mám přes metr osmdesát a do těch hlubokých mám také problém dosáhnout… Zvlášť někde kde je extra úzká ulička u pokladen a nedá se tam lízt k vozíku z boku… Z boku to nejde kvůli uličce, ze zadu to nejde, tam je madlo co vozík zvýší o 20cm, ze předu nedosáhnu na to co je pod madlem, protože je to hluboko a daleko…

před 1423 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

No úplně přesně…

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

IceT: to mi povídej, já se zase ke dnu neohnu kvůli svému airbagu 🙂

před 1423 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Airbag mám taky, neboj.

před 1422 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

briketka: tak ty samoobslužné pokladny jsou super, ale u nás ve Valmezu ještě nic takového není, bohužel.

před 1423 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Napsal bych bohu dík. V košíku máš petku s pivem, a čekáš než přijde obsluha, aby ti dala svolení, že jsi plnoletý. Samá zdržovačka!

před 1423 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

A to samé, když je něco s 30 nebo 50 % slevou, musí se volat obsluha, ale to ohlásím vždy předem ještě než přistoupím k pokladně.

před 1409 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek