Kepler

Co říkáte na naši první samoobsluhu?

Už fungují 65 let! Nebyly tehdejší nákupní vozíky boží? Zákazník nemusel zboží zdlouhavě vykládat na pás a pak zase odebírat – předpokládám, že to pokladní dávala zpět. Takové vozíky by mohly být aspoň pro ty menší nákupy a pro ty větší by byly klasické vozíky a vyčleněné pokladny. Stačilo přenést celý košík najednou a odbavení u pokladny muselo být mnohem rychlejší. Zákazník je největší brzda u pokladny. Proč dobré nápady zapadají? Nebo by tam byl nějaký problém?
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/tak-vypadala-prvni-samoobsluha-zakaznik-si-zacal-vybirat-pred-65-lety-108102#seq_no­=3&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=cKhAPOQfWSv-202006011532&­dop_source_zo­ne_name=zpravy­.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign= 5. obrázek galerie.

Nejlepší odpověď
iceT

…by se mi líbily ty vozejčky, ty monstra, co mají ve většině super hyper jsou naprd, nákup do nich nahážu, ale vyndat z něj mám problém, já mám metr šedesát a prostě dolů na dno nedosáhnu, tak nosím malej koš nebo ten s tím táhlem. Pochvaluju si ale samoobslužné poladny, ty jsou super.

Další odpovědi
Hufnágl

Já si pamatuji sámošku v malém městečku, kde byly jen košíky do kterých se vešel denní nákup v pohodě a než vyměnili ty drátěné, co propichovaly pytlíky z mlékem, nakupování byla pohoda. Narvaná síťovka nákupem za 50 – 100 korun.

briketka10

Dobrá sámoška. Na tu dobu.
U babičky na prázdninách jsme chodily už do té velké :)

Ale u nás na vesnici byla jen mini-pidi.
A proto já chodím k samoobslužným pokladnám, nikoho
nezdržuju, sama si zboží dávám na kasu ta přečte EAN,
zaplatím, hned dávám do tašky. Žádný strkání u kasy.
Vyndavání na pás a zase do košíku /to vše odpadá./

Emefej

Vozejčky se mi moc líbí, z obchodu si je už nepamatuju, ale doplněné o novodurovou vanu jsem je zažil jako manipulační vozíky ve skladu chemikálií.

Dochy

IceT: Já mám přes metr osmdesát a do těch hlubokých mám také problém dosáhnout… Zvlášť někde kde je extra úzká ulička u pokladen a nedá se tam lízt k vozíku z boku… Z boku to nejde kvůli uličce, ze zadu to nejde, tam je madlo co vozík zvýší o 20cm, ze předu nedosáhnu na to co je pod madlem, protože je to hluboko a daleko…

iceT

No úplně přesně…

Kepler

IceT: to mi povídej, já se zase ke dnu neohnu kvůli svému airbagu 🙂

iceT

Airbag mám taky, neboj.

Kepler

briketka: tak ty samoobslužné pokladny jsou super, ale u nás ve Valmezu ještě nic takového není, bohužel.

Hufnágl

Napsal bych bohu dík. V košíku máš petku s pivem, a čekáš než přijde obsluha, aby ti dala svolení, že jsi plnoletý. Samá zdržovačka!

iceT

A to samé, když je něco s 30 nebo 50 % slevou, musí se volat obsluha, ale to ohlásím vždy předem ještě než přistoupím k pokladně.