Monny

Co říkáte na naše zdravotnictví?

Doktoři i sestry jdou za lepšími platy.Já se nedivím,můj názor je,že naše zdravotnictví je hrozný.Celý život platíte a nemarodíte a pak,když se něco stane tak nemáte ani tu péči co by jste mněl mít.

Nejlepší odpověď
mosoj

Úsporná opatření začínají účinkovat :
http://www.no­vinky.cz/krimi/215488-karlovarska-policie-vysetruje-tri-umrti-hleda-souvislost-s-praci-zachranaru.html

Na nic jsme si neplatili celý život. Toto jsou hloupé řeči.
Zdravotnictví i sociální systém je financován průběžně. Takže ti co dneska odvádí na zdravotnictví odvádějí neodostatečně a bude hůř. Kolik průmyslu nám zbylo a zbyde ? Ono za pár roků nebude na nic a nebude z čeho ani šetřit.
Navíc je to médii prezentováno ještě tak, že to mladým a pracovně činným lidem zbytečně ujídá peníze,takže to vyvolává mezigenerační napětí.
Samozřejmě, že se na tom podílý také vědecký pokrok. Těch zákroků, které se dříve nedělaly přibývá. Místo toho aby si vláda lámala hlavičku jak to zajistit, aby se této péče dostalo všem, vymýšlí jak stanovit co je nadstandartní péče a vypadá to tak, že nadstandartní bude jakákoliv navštěva lékaře.

Komu momentálně nic není , nebo nepobýval pár dní v nemocnici tak si myslí, že se ho to netýká. Jak bláhové !

Další odpovědi
dabel

Ani se jim nedivím,taky bych šla Česká republika stojí za prd.Ale to máš pravdu celý život si to platíme a když ti něco je tak ta péče neni.

Mili @

V květnu jsem byla 3 dny ve špitále s tlakem, tak vím svoje…
„Sestřičce“ se nechtělo odvézt babku na vozíku na záchod na velkou, tak pod ni vrazila bažanta, no a babička měla průjem…
Takže si sestřička přidělala práci, musela babku umýt a převlíct celou postel…
A nemluvě o tom, že my dvě, které jsme s onou babičkou byly na pokoji, jsme dvě hodiny nemohly dýchat!!!!

martina1

Kdybych neměla rodinu šla bych taky,hlavně proto,že v zahraničí si lidé zdravotnického personálu váží mnohokrát víc než tady o penězích ani nemluvím.

Na obranu sestry,proč neodveze imobilní pacientku na WC bych jen dodala,že paní mohla mít nařízený klid na lůžku a za druhé,zkuzte někdy sama přemístit nespolupracujícího člověka,který v tom lepším případě váží kolem 60Kg.Nejen,že si sestra strhne záda,ale především může pacientku upustit a způsobit jí zranění.Né na každém oddělení je přítomen zřízenec a většinou dvě sestry,které mají nastarost přes 30 pacientů nemůžou najednou stěhovat nepohliblivého pacienta na záchod,ikdyž věřím,že by chtěly.

AJUNKA

Říkám hrozné. V Praze lékaři při vyšetření nekomunikují , nemají zájem o pacienta.O vy­šetření si člověk musí říct, je problém poslat na další vyšetření při obtížích. A to nemluvím o dlouhých čekacích lhůtách a frontách v čekárnách. Míša