jana.odpoved

Co rikate na muj nazor: „Nejlepsi, co mohu udelat pro sve deti, je to, ze je neprivedu na tento svet.“?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak to je hodně pesimistický pohled na svět. Rozumím mu, leč neztotožňuji se s ním. Podle mě je lepší děti mít, a udělat maximum proto, aby svůj život považovaly za krásný a byly co možná nejvíce spokojené. Zkrátka zas tu další generaci zkusit, v rámci svých možností, posunout nějak vpřed.

Další odpovědi
Drap

Je to nesmysl, takto se přece nedá přemýšlet. Kam by to vedlo?

marci1

Děti se rodily, rodí a budou rodit, i když se na světě dějí „nepěkné“ věci, války, chudoba a další smutné skutečnosti. A víš proč? Protože lásku a úsměv dítěte nic nenahradí. Děti tu jsou proto, aby nám bylo na této planetě krásně! 🙂

Ametyst

Svět dnes vypadá beznadějně, a nějak není na cestě se zlepšit, to je fakt. Zase bych ale neskákala na tu propagandu elit, že dítě zatěžuje planetu Zemi, a tu musíme zachraňovat. Otazka je- pro koho asi, když už není pro nás a naše děti? Je to nová genocida? Nesmíme se tu cítit jako plevel, ale žít si svůj malý obyčejný život. Ten bude radostný právě s dětmi.

led

Blahoželám! Svojim názorom prispievate k nenásilnému zániku Ľudstva! To sa dokonca ani mimozemšťanovi aliendronovi nepodarilo.
To chcete, aby po Človeku nastúpila „Planéta opíc“? Alebo dokonca Alieni?

Musíme sa snažiť, aby sme našim deťom spravili svet krajší ako je dnes a aby sme ich naučili toto posolstvo mieru a lásky posielať ďalším generáciám.

Viktorie II.

Koukám, že tví rodiče byly jiného názoru než ty!

zjentek

Jaj, takhle kdyby uvažovali tátové a mámy mravenci! (;

paul1

Nelíbí se mi. Lidstvo už i tak má převážně problémy s udržením populace, zlé je to v Evropě, kde podle měření klesá poče spermií v ejakuátu následovně
1990 = 40 mil.spermií v 1 ml ejakuátu
2010 = 20 -„-
2015 = 15 -“-
2060 = 0 ?
Odborníci tomu říkají rok zero (nula). Ostatní civilizované země na světě jsou na tom povětšině obdobně. U těch dalších se porodnost někde udržuje na vysoké úrovni, např. Mali 7 dětí na jednu ženu a stoupá, jinde má také klesajíci tendenci.

Zdroj: http://www.ce­lysvet.cz/pora­di-statu-celkova-mira-porodnosti

hapiky

Už z logiky věci je to hloupost. Děti nazýváme dětmi až po narození. Mělo by tam být vloženo slovo: své potencionální děti. (i když je to ironie).

Kelt

A abych nic nezkazil, tak nebudu nic dělat. Možná v pozdějším věku ve stáří budeš litovat, že nemáš děti.