Co říkáte na komplex mačkání tlačítek? (V MHD.)

Například pozoruji, že jen zlomek lidí si uvědomuje, že tlačítko na otevření dveří je propojené se signálem STOP. To zjistit mi trvalo 3 zmáčknutí vzájemně. No nic – příběh:

Zmáčknu tlačítko na otevření dveří, abych si stopl autobus na zastávce na znamení. Po chvíli autobus skutečně zastavuje a já ze zvyku sáhnu po tlačítku, ovšem hned mi dojde, že už nic netřeba, tedy už jen čekám na otevření,. Na druhém konci skla paní ve středním věku nasadí zlostný výraz a pokusí se rukou prorazit tlačítko na druhou stranu, aby mi to vrátila. Ani se nenaděje a dveře se otevírají – paní myslí, že díky ní. Nic neřekla, ale vešla ve zlosti a s brbláním.

Takových situací mám za sebou stovky – nemačkám tlačítko když vím, že není aktivní. Nemačkám tlačítko, když vím, že v dané situaci zafunguje jiný systém – nebo se prostě vždy otevírají dveře. Zažil jsem ovšem už desítky výbuchů zlosti zato, že jsem mačkal, nebo naopak nemačkal tlačítko. Nepromluvím, nenosím špatné oblečení, nedívám se blbě, … Ale stejně mohu někoho dopálit jenom proto, že nezmáčknu jedno tlačítko – když to není potřeba. Samozřejmě snaha vysvětlit technickou stránku věci dopálí ještě více. Přitom se prostě jen učím podle toho, jak daný systém funguje a reaguje na ostatní (interakce).

Odpovědi
Pepa25

Chce to být nad věcí a myslet si svoje. Někdo se rozčiluje, mračí atd. i když jsem chybu neudělal – jeho problém (samozřejmě, pokud mě nechce inzultovat apod.). Prostě někteří lidé jsou blbí a navíc o tom neví – ale s tím nic neuděláme 😉

cochee

Druhý konec skla mám u zádele. Stejně ten člověk venku musí počkat, až vystoupím já, jinak bude nastupovat nadvakrát (vytlačím ho ven panděrem). Takže ať si mačká co chce, když nevidí, že na druhé straně dveří někdo je. A btw… v mém městě v MHD ty dva signály propojeny nejsou.