pusinka50

Co říkáte Kalouskově chystané „ekologické“ dani, kdy mají platit všichni občané bez výjimky, důchodci a i děti?

Odbory hrozí zastavením „života“ v Česku a velkými četnými protesty a demonstracemi. Myslíte si, že to už přehnal a že přichází ten pravý čas k „defenestraci“ a pokusu dosadit rozumnější a méně zkorumpované lidi do řad našich politických zástupců. Připojíte se nebo budete čekat, jestli to ti aktivní vyřeší za nás, obyčejný český lid?
Doplňuji:
Defenestraci jsem napsala v uvozovkách, tím myšleno podpořit demonstrace a dát tak celonárodní účastí prosté STOP této vládě a její sesazení. Otázka kde vezmeme chytré a nezkorumpované by se mohla vyřešit tím, že by odešli z vlády všichni vysoce postavení, kteří se navzájem kryjí a dosadili se noví lidé, ono by jim pár let trvalo, kdyby chtěli korumpovat, vytvořit tu neprůstřelnou síť znovu.

Nejlepší odpověď
ReHu

Mně jen zajímá, kde ty rozumnější a méně zkorumpované lidi vezmem.

Další odpovědi
Vseznalek88

Ať bude u moci kdokoli, tak obdobná opatření bude muset tak jako tak udělat.
Ve státní kase je prostě nedostatek peněz. Léta jsme žili na dluh a mě jen štve, že na dluh žijeme i nadále a přesto se ustupuje oborům a přidává lékařům. To pro mne je největší odklon od volebního programu.
Odboráře nechápu za co chtějí demonstrovat – jsou zcela mimo realitu. Přesvědčili mne o tom odboráři boleslavské škodovky, kteří chtěli demonstrovat, protože byla utlumena výroba.....
Nestačí protestovat a řinčet " defenestracema" ale mít nějakou alternativu, nějakou vizi… nějaké řešení. A tu v současné době nemá nikdo

Drap

Defenestrace nani u nás zákoným prostředkem jak napravit politické chyby. Každý z nás musí pečlivě zvažovat až půjde k volbám. To je prostředek v mezích zákona. Stejně tak jako podpora protestů odborářů.

Ar

Pusinko50, jesli zůstanou nastavena „pravidla“ tohot systému stejně, může být na hradě třeba svatý Petr a do roka vytuneluje nebe. Tím se rozhodně nezastávám toho chemika.
To že to není jen lidma v česku, dokazuje to, že úplně stejné problémy se řeší v celé evropě.
Já mám jen obavy,aby z toho nebyl jednou velký mazec.

HOMER

Přiznám se, že o této dani zatím nic nevím. Úspory jsou ale nutné. Více se mi ale nelíbí změny v důchodovém systému a ve zdravotnictví. Děsí mne pak především to, jakou rychlost nabírá zuřivá reformizace. POMALU si zvykáme na to, že se náš stát otřásá v samotných základech, a to za podpory EU, která čím dál tím více vystrkuje „drápky“. Už ve škole nás učili poslouchat a nevyrušovat, nebyla to ale zdravá výchova zdravé společnosti. Stali se z nás pitomci, kteří bojují mezi sebou, zatímco třetí se směje.

oskar

Ano šetřit by se mělo,ale na pravém místě.