bolak

Co říká zákon o přecházení semaforu na červenou, když je rozbitej semafor a červená svítí už půl hodiny?

oprava: přecházení přechodu samozřejmě :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

nic.
svítí červená.
tedy: přechod nelze použít s je nutné vyčkat pokynu policie (ten je nadřazený).
s technickými závadami se v zákoně nepočítá.

Další odpovědi
Deli

Řešila jsem podobný problém, s tím, že jsem už 15 minut stála v koloně před semaforem v autě. Jediná možnost byla se otočit a odjet na jinou křižovatku. A samozřejmě informovat policii, která semafor odpojila a zařídila opravu.

Jikra

Odkrokuješ si 51 metrů od přechodu a přejdeš bez postihu.