Co říct na pohovoru jako důvod odchodu ze staré práce?

Myslím si, že říct, že jsem odešla kvůli chování vedení asi není vhodné.

Nejlepší odpověď
anonym

dlouhodobě nepřátelská atmosféra … klidně to tak uvést můžete pokud je to pravda. Nemyslím si ale že to u pohovoru bude někoho zajímat, možná se zeptají ale půjdou rychle od toho protože z jednostranného pohledu se pravdu stejně nedozví. Hlavně jim nedej důvod k tomu aby se domnívali že si k nim jdeš z náročnějšího prostředí jen „odpočinout“ 🙂 to už by se jim asi nelíbilo.

Další odpovědi
Mp2

Já jsem mél v práci spor s jedním z bývalých majitelů firmy, který tam stále figuroval. Mél 8 firem, které byly opakované záměrně v bankrotu.
Byl v konkurzu za 30 mega, exekuce, dluhy na výplatách u mnoha lidí, kteří od něj odešli..
Bohužel měl známosti ve firmách v okruhu 60km..
Znak se s majiteli, s výrobáky a zároveň kdekoliv jsem se o něm zmínil, tvrdili, že ho neznají, ale on mi hned další den říkal, že o všem ví..
Jako ve špatném filmu.. Nevím, co ten člověk musel být za svini.. Jezdil si v nových autech, peněz měl jako nejaky podnikatel.. Ale oficiálně neměl nic..

Když jsem se byl dívat v jiných firmách a došlo na dotaz, kde aktuálně pracuji, dělali, ze to neznaji…
Domluvili jsme se na nástupu… Stačilo jen podepsat smlouvu....... Sešli z toho… Zavolal jsem z jiného telefonu a místo bylo…
V jedné firmě měl vedoucí výroby na monitoru PC lísteček s mým jménem a příjmením… Jaká náhoda..

Z firmy jsem nemohl odejít, protože bych si už nikde neškrtl.
Kdybych odešel, způsobil bych firmě milionové skluzy, přitom mi.ale.bylo řečeno, ať si řeknu, že mě pustí, pokud mám kam jít..

Takže ti dám radu…
Nejmenuj lidi, kvůli kterým odcházíš… Neříkej o nich ani o firme nic špatného..
Prostě ti nevyhovovala komunikace s vedením, špatná organizace práce, šlo to od 10 k 5…

dubraro

Není to vhodné. Lépe je najít si nějakou výmluvu, pokud možno ne příliš okatě lživou. Třeba lepší plat, větší auto, kratší dojíždění, odborný růst… u nového zaměstnavatele. Pokud máš důvod se domnívat, že nový zaměstnavatel má povědomost o neutěšené situaci u starého zaměstnavatele a chtěl by se o nich dozvědět více, můžeš neodpovědět a zdůvodnit to tím, že nechceš od původního zaměstnavatele vynášet interní informace.

ivzez

Potenciálního zaměstnavatele až tak nezajímá důvod, pro který
v původním zaměstnání končíte, jako Vaše loajalita k zaměstnavateli.

Proto bych poradila se vyhnout všemu negativnímu. Místo
o důvodu odchodu mluvte o důvodu změny → o tom, kam směřujete,
kam se chcete posunout apod.

Důvod nespojujete se zaměstnavatelem, ale s „osobním růstem“.