Rokio

Co pro vás znamená společenská významnost?

Neptám se, koho společnost považuje za společensky významného, ale co vy považujete za nejdůležitější prvek společenské významnosti.

Zde je několik příkladů pro inspiraci:

  • odvádění států hodně na daních
  • přispívání na charitu
  • významné kulturní obohacení společnosti (např. stát se slavným zpěvákem, hercem, napsat bestseller apod.)
  • stát se slavným ve sportu
  • dosáhnout obecně vysokého postavení
  • vstoupit do politiky a stát se obecně uznávaným politikem s pevnými morálními zásadami

Samozřejmě můžete napsat jiný prvek společenské významnosti, který považujete za nejvíce důležitý. Toto jsou pouze inspirativní příklady.

Nejlepší odpověď
briketka10

jiná odpověď

Aby byli všichni zdraví :))

Další odpovědi
johana 56

jiná odpověď

Co vlastně znamená společenská významnost – cíl, náhoda, známosti, peníze nebo ‚šplhání po hřbetech společensky bezvýznamných‘? Společnost tvoří lidé a fakt, že významní bez těch ostatních nemohou fungovat. Skutečně významní lidé bývají často oceňování až opustí tento svět…

Vysoké odvody na daních lze obejít a tiše se stávají výsadou mocných.
Příspěvky na charitu plní účel tehdy, pokud za ně nečekám chvalozpěvy okolí.
Stát se hercem, zpěvákem, sportovcem, spisovatelem vyžaduje nejen tvrdou práci, ale také talent a trochu štěstí (i tyto osobnosti potřebují své diváky, fanoušky, čtenáře).
Stejně tak k vysokému postavení jsou nutné určité znalosti a profesionalita, nikde na světě se nerodí jen géniové.
V labyrintu politiky uspěje člověk, který většinou ztrácí víc než získává (realita současnosti, ve které je morálka přizpůsobována potřebám).

Drap

jiná odpověď

ivzez

jiná odpověď

Význam pro společnost mají všichni lidé, kteří to, čemu se věnují,
dělají dobře bez ohledu na to, jaký dopad to případně může mít na
jejich postavení ve společnosti či „společenskou významnost“…

Pro mne obrat „společenská významnost“ neznamená nic,
nemá podle mne žádný význam, smysl ani opodstatnění a
nechápu, že někomu pořád nedá spát…

Lamalam

jiná odpověď

Být známým youtuberem, být účastníkem reality show, být modelkou nebo milenkou slavného sportovce, mít zlaté ocenění zde na Odpovědích apod.