Frckar

Co pro Vás znamená pojem „vlastenectví“ a co díky němu pociťujete?

Nejlepší odpověď
Berušinka

ajtak: VLASTENECTVÍ, ne vlastnictví…pleteš si pojmy a dojmy =)

Další odpovědi
Alesh

Je to smutné, ale pro většinu národa, jak vidno, to je víc a víc neznámý či nepochopený pojem. Někomu to neříká nic, je mu to jedno. Někdo je hrdý Čech, jen když ti naši hoši hokejoví přejdou přes čtvrtfinále MS. Někdo za vlastenectvím vidí skoro sprosté slovo, nějaké ty jedince oslavující nacistické zločince.
Tak či tak celá ta naše společnost směřuje k beztvarosti, k neuvědomění, k bezmyšlenko­vitosti, ke konzumu. Ideály, tradice, odkazy předků to jsou pomalu ale jistě mrtvé pojmy.

anonym

Vlastníctví-něco vlastním.
lepší je něco vlastnit, než nic, ale zas né moc, aby vám to někdo nerozkrádal ;D

berušinka- děkuji za upozornění :)
vlastenec je čech, který si své národnosti váží a je pyšný na to, že se na rodil v česku (dá se toto použít pro všechny země) halující čech NENÍ vlastenec
píseň, která nejvíce vystihuje vlastenectví:
http://www.you­tube.com/watch?v=ZRAG­HPxYD80

arygnoc

pochabuji, že tenhle termín je nějak IN.

zase mě štve předčasné uzamčení otázky.

Kerberus

Další názory v odkazu. Otázka již byla vložená po několikáté.

Opět brzy uzavřel svou otázku.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­151&q=vlastenec­tv%C3%AD&sa=Vyh­ledat#972