Co pro mě vyplývá z tzv. Dohodě o provedení práce? Podává zaměstnavatel hlášení ČSSZ? Jak je to se soc. a zdr.pojištěním

Podávám daňové přiznání i když jsem zaměstnán na tzv. Dohodu o provedení práce? A kde všude zaměstnavatel takovéhoto zaměstnance hlásí? Moc děkuji za odpovědi.

Odpovědi
tom004

Dobré ráno. Koukni na odkaz.

Zdroj: http://www.ct24­.cz/ekonomika/po­radna/96403-nastrahy-a-vyhody-dohody-o-provedeni-prace/

Marťas2

Dobrý den. Z dohody o provedení práce se zdravotní ani sociální pojištění neodvádí. Tudíž, pokud nemáte jiné zaměstnání a ani za vás pojištění neplatí stát (úřad práce, rodičovská dovolená atd., pak si musíte na zdravotní pojišťovně poplatek zaplatit sám. Daňové přiznání podáváte tehdy, pokud máte sraženou (dříve) zálohovou daň i když je to dohoda o provedení práce. Pokud máte příjmy měsíčně do 5000,– a nepodepsal jste daňové prohlášení (růžové archy) tak máte srážkovou daň a ta už je nevratná. Tedy daňové přiznání nepodáváte.
Jinak k příspěvku výše. Dávejte si pozor na to, jak je ten článek starý. Od 1.1.2011 došlo k podstatným změnám!

majaop

řekla bych,že zaměstnavatel takového zaměstnance nikde nehlásí.S tím danovým přiznáním asi by jste měl podat než mít pak problémy.