mosoj

Co přinese Evropě návštěva prezidenta Medvěděva u nás ?

Zajímavé nebo cílené ? otázku není kam zařadit !
Doplňuji:
Myslím, že téma „politika“ je dost důležité
Aby si zasloužilo svoji rubriku !!
Jinak určitě netápu, prasknu to tam kam se to zdá nejvhodnější.
On to někdo napraví.

Amící sklízí úrodu za svoji agresivní politiku a prostřednictvím ČR se to řeší.
Jako vždy na to jenom doplatíme. Rusové svoje radarové stanice již uvádí do provozu.
Brdy to nezachránily !! Bohužel !!

Nejlepší odpověď
anonym

Ad mosoj, když tápeš v rubrice, obvykle spadá do aktualit, zvláště když se jedná o čerstvě očekávanou událost.
Jinak návštěva znamená prohloubení dialogu, uznání našeho začlenění do EU, ale na druhé straně citlivé otázky raketových a radarových základen, energetické strategii (ropa, zemní plyn) a konečně diplomatický lobing na dostavbu JE Temelín (3. a 4. blok) od ruského konsorcia.
Zřejmě se zmímí i sílící imigrace z Ruska, pramenící z nespokojenosti s celkovým politickým klimatem v Rusku a další kulturní a zahraniční otázky posledních let.
Doplňuji:
Také si myslím, že je tato tématika ošizena, stačila by alespoň podrubrika v sekci Kultura a společnost. Zkus dát podnět pro adminy, třeba by to mohli spláchnout s právě zpracovávanou inovací s automaticky vyskakovací duplicitou ve vyhledávací liště, na níž se údajně pracuje už od září.

Další odpovědi
terry

Netuším, co přinese nám, natož Evropě.

včelař1

Určitě jde o to,oživit obchod a vývoz do ruska a pod.Ale po ruských zkušenostech s námi a s ohledem na kvalitu našich vyjednávačů z toho asi nebude nic.

tom004

Podle mne ta návštěva s EU moc nesouvisí.Ale je to elegantní způsob,jak k nám dostat něco „potřebného“ zařízení,nenápadně tady někoho „zapomenout“.