gare

Co přinášejí Meditace?

Odpovědi
marci1

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=meditace

zjentek

sebepoznání. Často je pak také dobré měnit to, co na sobě v meditaci objevuješ, jelikož je jen málo těch, kteří byli se sebou spokojeni už v začátcích své meditace.
V závěru dosáhneš pochopení, že meditace příliš nepomohla tobě, ale má tendenci zachránit svět- že jediný, před kým je svět třeba donekonečna chránit, jsi zase ty, člověk. A v tom ti dopomáhej meditace ,)
Meditace ti tudíž přinese pochopení, kdo je člověk ..a nebude to zprvu hezký pohled, věř mi ,)

Jarda.x

Je toho více. Já třeba medituji proto, že moje mysl je příliš ukecaná. Dokáže popsat a seřadit do škatulek všechno kolem sebe v okamžiku a pak ještě to dává do souvislostí věcma, který tu kolem mě zrovna nejsou. Problém tohohle je, že přes všechny ty popisky nevidím skutečný svět takový jaký doopravdy je. Mysl tak usilovně šrotuje, že všechny vjemy reálnýho světa utlumí a skutečnost se zdá být víc snem.
Medituju prostě tak, že si sednou sleduji svoje myšlenky a vytvářím jich co možná nejmíň. A teď konečně k tomu co mi to přináší. Klid, schopnost myslet na to co chci a nebýt jenom divákem svojí mysli, nemusím dělat to co si mysl(ego) usmyslí, že musím udělat, schopnost dočasně utlumit myšlenky, schopnost přes den sledovat na co myslím a proč na to myslím… prostě lepší možnosti práce s myšlenkami.

Jsou různé meditace a každá funguje trochu jinak. Dalším častým cílem meditací je rozpoznat podstatu bytí. A když se medituje špatně, tak nepřinášejí nic, jenom pocit, že děláme něco výjiméčného co ostatní nedělají 😁