Kepler

Co prezentuje údaj „citlivost“ u reproduktorů?

Odpusťte laikovi, znamená to, že reprobedna s menší cilivostí hraje méně hlasitě, než ta bedna s citlivostí vyšší? Zkušebně jsem na výstup ze zesilovače zapojil jednu modernější třípásmovku a na druhý kanál starší dvoupásmovku, která má ale větší basák. Rozdíl jsem musel dorovnat balancem. Obě bedny mají impedanci 4 Ohm.

Nejlepší odpověď
cochee

Blíže správnému je Edison. Pěkný popis, oč jde u repro ohledně citlivosti, popisuje viz Zdroj: „zelený zm*d“, kterému bohužel, ač mě velmi kroutí, nemůžu jinak než přitakat.

Zdroj: http://www.al­za.cz/slovnik/ci­tlivost-reprosoustav-spl-db-w-m

Další odpovědi
Edison

Udává, jak slabý signál je schopna ještě reprodukovat.

elkon

Řekl bych, že to je o čistotě zvuku.

Dochy

Mrzí mně že to nikde v odpovědích nezaznělo na celou hubu, jen v otázce a v odkazu, který dal cochee. Ano, čím větší citlivost, tím větší hlasitost při stejném dodaném výkonu a stejné vzdálenosti. Víc o tom nevím 😉