Smackdown

Co přetěžuje mozek, a jaká je prevence?

Napište cokoli, čau.

Nejlepší odpověď
annas

Aby se paměť nepřetěžovala, existuje zapomínání, tím se paměť uvolňuje. Zpravidla si pamatujeme to podstatné. K tomu je nutné naučit se nové imnformace spojovat se starými, využívat asociace a třídit – co je a co není pro nás důležité.

Samozřejmě, pokud nejde o předzvěst choroby.

Činnost mozku zlepšuje správná živtospráva s obsahem minerálu a vitamílů, dostatek spánku, pohyb, veselá mysl.. Prospívají í různé hry, křížovky, paměťová cvičení atd. Ubližuje kouření a nadměrné množství alkoholu, bohužel i některé léky otupují paměť, stejně jako škodí stres.

Tyto činnosti pomáhají vytvořit spoje mezi přijímanými a uloženými informacemi,. Mozek je většinou zatěžován přívalem informaci zvenčí, ale i z virutálního světa – různé zprávy, videa,, fotky, e-maily, chat a blogy, sociální sítě – jedním slovem – internet. Či televize. Šedá kůra mozková nestačí všechny poznatky zpracovat do hloubky, znesnadňuje tím člověku rozhodování, přemýšlení, mění se vztah k ostatním lidem chybí empatie, když jsou na denním pořádku vraždy, bitky, zášti, hádky atd.

„Mozek dobře uspořádaný je lepší než mozek hodně zaplněný." Michel de Montaigne

Další odpovědi
Kepler

No, občas mívám pocit, že ho někdy moc nezaměstnává, protože myšlení bolí 🙂. Ale jinak si myslím, že přetížit ho nelze, není to CPU. Potřebuje si však odpočinout, takže to jediné pravé a zdravé je dobře se vyspat. Ne však podle hesla "není spaní jako spaní, ale spaní s paní – TO je spaní!

lota

Práce, pokud člověk pracuje hlavou, zvlášť pokud je třeba workoholik. Prevence – furt jen nepracovat. A ještě tip – bylinka na mozek – brahmi, bakopa – osvědčené na vlastní mozek, máme doma, pěstujeme a pijeme jako čaj (čaj na mozek:-)): http://ukocou­radoma.cz/brah­mi-bacopa/

zjentek

  1. odpovědi.cz
  2. nechodit!
  3. ;)

Sebevědomí

Tak zkus si dat na hlavu pytel zlatých cihel a uvidíš jak bude přetíženej.

mzm

Vysedávání u internetu a čtení a sledování pitomostí.
Prevence jsou jiné aktivity, nejlépe ty hýbací. Ať už venku nebo v posteli. :)