Avatar uživatele
Retko

Co presneji znamena Zeitgeist neboli Duch Doby

Nechapu co to znamena, a nikde poradne vysvetleni neni :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, fortin před 5035 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Zeitgeist – Duch doby
Náboženství bylo vždy nástrojem k ovládání mas. Bible je hybridem předchozích náboženských textů. Za útokem na USA z 9. 11. 2001 nestála Al-Kaida, ale americká CIA.

Tyto a další kacířské myšlenky servíruje dvouhodinový Zeitgeist jako na běžícím pásu. Dokument, který je k dispozici zdarma na webu (s českými titulky) zhlédne denně na 17 000 lidí. Osobně si rád nechávám narušit zavedené a nezpochybnitelné pravdy, jichž mám plnou hlavu. Jestli jste na tom podobně, Zeitgeist vřele doporučuji. Myslím, že pomůže určité věci a jevy lépe vidět a také je snadněji pochopit.

Patří k tomu nejkontroverzněj­šímu, co kdy na poli politické dokumentaristiky vzniklo. Myslím, že s filmem nebo s jeho jednotlivými pasážemi není nutné souhlasit. Za přínosné považuji otevřít hlavu, začít přemýšlet a možná si i dohledat související informace.

Žijeme v dogmatickém světě, kdy jeden má pravdu a druhý se mýlí. Naše názory, přesvědčení a pravdy jsou mnohdy skálopevné. Máme neuvěřitelně jasno v tom, co se kde stalo, kdo je zlý nebo kdo je dobrý. Nedochází nám, že nemáme vlastní zkušenost a ve velké míře přebíráme názory, které nám reprodukují média.
Dokumenty typu Zeitgeist mohou pomoci tento jev pochopit. A v důsledku toho potom méně papouškovat názory jiných a propracovat se blíže k vlastnímu pohledu na svět. Protože nevidím příliš smyslu v otrockém opakování a citování názorů jiných, jsem rád za cokoli, co nás „vyhodí“ ze zajetých kolejí a přinutí podívat se na věci z jiných úhlů pohledu.

Celý film shlédněte zdarma na internetu s českými titulky ZDE:

Zdroj: http://video.go­ogle.com/vide­oplay?docid=-6861082671225­35204&q=9/11+CZEC­H+SUBTTITLES&to­tal=1&start=#

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fortin

Je to paranoidní vidění světa. A zabývání se tímto zvláštním druhem vidění souvislostí je duševně vyčerpávající.
Poukazování na skrytou elitu v Bilderbergu která řídí politiku světa, snaha vytvořit novou měnu Amero, ekonomičtí nájemní vrazi mají za úkol zadlužit státy (afghánistán, venezuela, irán atd.) skupováním strategických závodů za účelem krachu, zadlužení, vytvořit podmínky k rozvratu svržením režimu. Očipovat lidstvo jako krabice v marketu. Přesvědčení že Bůh není, že bůh jsou peníze.
A hlavně Duch doby je sloučení starých detektivek a uvedení do „reality“. Té náplně Duchu doby je víc co nutí člověka dívat se na dění kolem jinýma očima a s novými souvislostmi. Jenže člověk který nezná obyčejné základy školních osnov se z toho může zbláznit. Jde o konspirační teorii (spiknutí) která vysvětluje řád světa, a že imperialistická Amerika vytvoří jednu globální vládu – komunismus. Snaha o jednu světovou banku, nový řád… Do toho se dá počítat množství pravdivých výpovědí nejrůznějších velitelů o setkání s létajícími talíři. Že za pohromy které se den co den objevují jako třeba útok na Dvojčata může Bush a to je částečně pravda, jenže nic se nemá přehánět a lepší je žít bez Zeitgeist.

http://video.go­ogle.com/vide­oplay?docid=-6861082671225­35204&hl=cs#

http://video.go­ogle.com/vide­oplay?docid=-3219629169575­348946&q=source%3A007840­080406144104608&hl=cs#

http://911blo­g.yweb.sk/441/A­lex-Jones-ENDGAME-ceske-titulky.html

http://www.the­venusproject.com/techno­logy

http://www.pa­ralela.ic.cz/po­hon_zadarmo.php

http://cs.glo­ria.tv/?albums

http://www.you­tube.com/user/brno­observatory#p/u/15/5v­s1Uj07S5E

http://www.vi­meo.com/5788659

Tato odpověď je moje a není okopírována odněkud z internetu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost