Co přesně znamená „zabydlet se“?

Co všechno se musí udělat, aby byl člověk zabydlený?

Nejlepší odpověď
marci1

Osídlit, obsadit, učinit útulným (třeba byt, chatu). 🙂
„1. učinit útulným, příjemným k obývání
Manželé rychle zabydleli prázdný byt.
příjemně si zabydlet nový dům
znovu zabydlet dům po babičce
2. obsadit, naplnit obyvatelstvem, zaujmout (místo) jako své bydliště
zabydlet pohraničí/nová území
zabydlet dům mladými rodinami“

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/zabydlet%20se?

Další odpovědi
Kepler

Vybavit nebo dovybavit si byt, zvyknout si na okolí a poznávat ho, zútulnit byt a cítít se opravdu jako doma.

autacek

„Zabydlet se“ může mít vícero podob. Velmi intenzivně však poznáš význam tohoto slova, zabydlí-li se v tvé blízkosti nepřizpůsobiví.