Co přesně znamená význam slova „rámcová“?

Toto slovo se často používá např. jako rámcová smlouva, rámcová novela, rámcový vzdělávací program,apod. Co však přesně slovo Rámcový znamená?

Nejlepší odpověď
annas

Rámcový = obsahující jen hlavní rysy, body.
Např. rámcová novela – určitý celek, který uvádí další novely. Třeba Boccacciovo dílo Dekameron obsahuje rámcovou novelu (uvedení do dalšího děje). Autor v ní představuje 10 mladých lidí, kteří utečou před morem do Florencie a vyprávějí si po 10 dnů příběhy. Po rámcové novele následuje vypravování jednotlivých účastníků (celkem 100 novel).

Další odpovědi
standa

Tato otázka zde již byla zodpovězena – viz níže uvedený odkaz.

Zároveň doporučuji využívat funkci „Vyhledat“, kde po zadání klíčového slova RÁMCOVÁ vyjedou všechny otázky včetně odpovědí, kde se objeví hledané slovo.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ramcova-smlouva