zett

Co přesně znamená vyhlášení stav nouze?

Odpovědi
autacek

To zjednodušeně znamená, že si vláda může dělat co chce, bez ohledu na ostatní legislativu.

Mc Merkurion

… na každým informačním webu typu novinky, blesk, v každý tv, v čt skoro každou hodinu, v každým rádiu, to melou furt dokola už přes týden, a ty se ptáš, co to znamená ???

… zjednodušeně řečeno: přesně, jak napsal @autacek: aby si vláda mohla dělat to co potřebuje a nikdo jí do toho nekecal, nebylo potřeba schvalovat různý zákony a mohla omezovat osobní svobodu …