Avatar uživatele
Zlatý

Co přesně znamená v dávkovém souboru parametr "/B"?

Doplňuji:
cochee: je nějakej parametr, terej mi zajistí, že se příkaz na dalším řádku spustí až po tom co se provede příkaz na předchozím řádku?

Nebo je to tak nastavený automaticky? Dejme tomu že ten příkaz na prvním řádku trvá několik vteřin než se dokončí, spustí se tedy příkaz na řádku 2 až po tom co se dokončí příkaz na řádku 1, a nebo se spustí hned po tom co se příkaz na ř.1 začne provádět (ačkoliv ještě nebyl dokončen)?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Mám za to, že parametr se vztahuje ke konkrétnímu příkazu, ne k dávkovému souboru. Například použiju-li parametr /B v příkazu dir, vypíše se mi obsah složky ve zjednodušeném tvaru, bez záhlaví atd. Použiju-li tento parametr s příkazem start, modifikuji tím spuštění příkazu - ne v novém okně, atd. - v obou případech lze parametr /B ale použít i v samostatné instanci příkazů dir resp. start, nemusí to být nutně v dávkovém souboru.
Doplňuji:
ad Doplněna: tak to bych fakt jen hádal, ale myslím si, že dávka je jednovlíknová úloha, tudíž další příkaz začne až po konci předcházejícího. Podrobil bych to experimentování. Každopádně to má obezličku, i kdyby to tak nefungovalo a další příkaz by se spustil dříve než předchozí skončí, dá se tam vřadit příkaz Pause, který udělá pauzu v provádění dávky a vypíše "press any key to continue" (asi).


Avatar uživatele
Bronzový

Parametry se přiřazují k aplikacím, např. když máš dir ("adresář") tak parametrem je adresář např. C: (nebo oblíbený příklad aplikace format parametr c: apod.). Vtip je v tom, že parametry se mohou psát stejně ale v různých aplikacích mohou mít odlišný význam. Tzn. z toho co jsi napsal se nedá s určitostí říct, co to znamená. To jestli jsi údaj získal z dávkového souboru nebo kdekoli jinde je úplně jedno protože dávkový soubor není nic jiného než souhrn posobě jdoucích příkazů...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1066
Zlatý ge0rge 980
Zlatý Hlada 979
Zlatý gecco 905
Zlatý led 899
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 686

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.