Avatar uživatele
mapex

Co přesně znamená „uvést někoho do rozpaků“ a „uvést někoho do ouzkejch“ ?

Co

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3264 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

když ti někdo složí kompliment, třeba řekne „tobě to dnes obzvlášť sluší“,tak tě může uvést,nebo přivést do rozpaků a to druhé, do „ouzkých“, to je prostě situace, tzv prekérka 🙂, kdy nevíš, jak z problému ven, …třeba tě někdo pozve do restaurace, najíte se a pak při placení dělá, že se ho to netýká a ty nemáš prachy na zaplacení, tak to jsi v „ouzkejch“ celkem hodně, protože nevíš, co máš dělat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Rozpaky – nejistota, nerozhodnost, bezradnost, jak se zachovat, co dělat attd.

Kdo umí někoho přivést do rozpaků, cítí se silně. Objevuje se třeba u některých vtipálků v nějaké partě či skupině, vzájemně se hecují, vyprávějí např. „košilaté vtipy“, nebo jsou pro ně typické různé narážky, rádoby vtipkují, často ironicky. .

Jde o zkoušku suverenity,. Když se vtípky dotyčnému nelíbí, upadne do rozp Přemýšlí, jak se má zachovat … Někdy přivede do rozpaků i vypravěče, ten si totiž uvědomí, že není geniální, jak se předvádí .

V těchto situacíc nejlepší zachovat klid, nerozčilovat se. Do rozpaků neupadáme t ale vyvést z míry, (křičet, nadávat, rozčilovat se atd.). se). Ohradíme se. Buď se účastníme tím, že proneseme rovněž nějaký vtip a zjistíme, zda má dotyčný smysl pro humor , nebo se distancujeme. .

Někdy je člověk bezmocný proti moci, jjíž dotyčný strhává na sebe pozornost a ubližuje …
Doplňuji:
Přehlédla jsem – vehnat do úzkých = způsobit někomu nesnáze, apod.
Např. v různých politických debatách působí moderátor politikovi nesnáze, přivede ho do rozpaků, když položí otázku tzv. na tělo. Politik nezná odpověď, musí improvizovat, vymýšlet si, odbočuje od tématu, rozhovor už není příjemný apod. Ztrácí tak věrohodnost …

Objevuje se i v běžném životě. Zde je možná trochu jinak. Když někdo žene jiného do úzkých, zpravidla to není proto, aby mu pomohl, ale jde o to, aby v něm vzbudil pocti viny nebo strachu, vyvolal nejistotu. nebo pocit strachu.

více diskuse

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kostka0

Rozpaky znamená, že jsi znejistíte a naráz nevíte co máte dělat. Ouzkejch (správně řečeno úzkých) znamená být v problémech.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
L.G.

Tady není nic moc co víc říct, v rámci zodpovězení otázky se další náhled jeví jako nadbytečný, ve shrnutí jde o míru stupňovaní intenzity dané problematiky, kdy se z jistého rozčarování plynule stává záhnání do kouta💥

před 1038 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Zase jsem opravovala a smazala část. Proto kopírují plůvodní text.

Kdo umí někoho přivést do rozpaků, cítí se silně. Objevuje se třeba u některých vtipálků v nějaké partě či skupině, vzájemně se hecují, vyprávějí např. „košilaté vtipy“, nebo jsou pro ně typické různé narážky, rádoby vtipkují, často ironicky. .

Jde o zkoušku suverenity,. Když se vtípky dotyčnému nelíbí, upadne do rozpaků. Vypravěč si uvědomí, že není tak geniální, jak se předvádí…

V těchto situacích je třeba zachovat klid, nerozčilovat se. Do rozpaků neupadáme dobrovolně, rozhodneme se, prostě se tak stane. Nenecháme se vyvést z míry, (křičet, nadávat, rozčilovat se atd.). se). Ohradíme se a buď se účastníme tím, že proneseme rovněž nějaký vtip a zjistíme, zda má dotyčný smysl pro humor , nebo se distancujeme. .

Někdy je člověk bezmocný proti moci, jíž dotyčný strhává na sebe pozornost a ubližuje …

před 3263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Samba – Jsem bi,ale nejraději mám osamnělé třicátníky…

před 3264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

co?

před 3263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Mě někdy připadá,že jsem bez!!!!

před 3263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Opravuji:mě někdy připadá,že jsi bez mozku.Viz tvoje jízda na kole bez sedačky.

před 3263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak bi, nebo teda he? To si honem rozmysli 🙂

před 3264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

http://www.zpo­vednice.cz/pro­fil.php?kdo=412­79

před 3264 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek