co přesně znamená udržování v umělém spánku po narkoze?Z jakého důvodu se pacienti udržují v umělém spánku?

umělý spánek

Nejlepší odpověď
rynek878

pod pojmem „umělý spánek“ si představte stav, kdy je pacient uveden do spánku uměle, tedy za pomoci různých léků. Jsou to tlumivé léky, které navodí stav hlubokého spánku až bezvědomí. Pacient v tomto stavu nevnímá bolest nebo jiné nepříjemné a stresující vjemy, díky tomu je tělu umožněno pomalu se zregenerovat. Do „umělého spánku“ se pacienti „ukládají“ například po náročných operacích, vážných úrazech nebo ve stavech, kdy je nutno, aby byli napojeni na dýchací přístroj. Jakmile to stav pacienta dovolí, začnou se dávky léků postupně snižovat a pacient se sám, je-li to možné (a nemá například velmi poškozený mozek), probouzí.

Další odpovědi
Michal

Udržování v umělém spánku znamená pomocí léků dál se nechá pacient spát.Při vědomí by pociťoval bolesti,jeho stav není stabilizován.