Damiana

Co přesně znamená termín „filigránská práce“?

Vím, že je to něco titěrného, piplačka asi, ale proč se to jmenuje zrovna takhle?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Já nehledám na webu, ale ve slovnících, tak mi to chvíli trvá. Filigrán je původně jemný drátek z drahého kovu umělecky zpracovaný na ozdobu. Technika filigránu je známa už 2000 let před Kristem. Přeneseně se tak nazývá práce jemně provedená, drobounká, titěrná. Název se používá i v gotické knižní malbě a pro drobnou kresbu vtlačenou do papíru při jeho výrobě, která slouží jako pomůcka při určování stáří a původu papíru.
Na webu si to může najít každý sám, ne?

Další odpovědi
rtepp

http://www.hra­dy.cz/index.php?pd=ma­in_slovnicek;134&star­t=120