zjentek

Co přesně znamená slovo tverkovat a jak a kdy vzniklo?

Nejlepší odpověď
annas

"Twerkování znamená velice provokativní, až vulgární natřásání zadkem

Tento atypický tanec se zrodil v ulicích dynamického amerického města New Orleans v 90. letech 20. století a jeho původní název zněl bounce. V roce 2000 se stal součástí hiphopových pořadů, klipů a videí. Popularitu tance z neworleanských ulic přenesly na televizní obrazovky hudební hvězdy. Nejznámější osobností, která veřejně tančila twerk, je Miley Cyrus.

Je součástí stylu Dancehall, streetového tance z Jamajky. V roce 2013 bylo slovo twerk zařazeno do slovníku Oxford Dictionary, a znamená sexuálně provokativní tanec. Slovo twerk vzniklo složením dvou anglických významů twist (kroucení) a jerk (škubání či trhání). Twerk byl označen jako provokativní a sexy, a možná právě proto je tak moc oblíben. " atd.

https://zena.ak­tualne.cz/vol­ny-cas/twerkovani-rozhybany-zadecek-svadi-a-spaluje-kalorie/r~i:ar­ticle:805560/

--
Twerkování: Rozhýbaný zadeček svádí a spaluje kalorie!

„Kvůli tomuto "tanci“ byla dokonce zrušena prestižní soutěž Miss VŠE České republiky, která se do této doby každým rokem konala. Škola vydala prohlášení, že twerkování mladých studentek pohoršilo veřejnost, a tím poškodilo dobré jméno školy! atd.

https://zena.ak­tualne.cz/vol­ny-cas/twerkovani-rozhybany-zadecek-svadi-a-spaluje-kalorie/r~i:ar­ticle:805560/

Odkaz na videa, jak tanec vypadá

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=twerkov%C3%A1n%C­3%AD&client=fi­refox-b-d&source=lnms&tbm­=vid&sa=X&ved=2a­hUKEwj5jNqS3I­fuAhWhx4UKHaG­pBE0Q_AUoA3oE­CAUQBQ&biw=1112&­bih=854

Další odpovědi
NoFear

Po našem: „prdelit se,“ neboli hýbat zadkem. :D
Twerk: „Přesný původ pojmu je neznámý. Jedno z častých vysvětlení odkazuje na kontaminaci z anglických sloves „to twist“ (kroutit se) a „to jerk“ (trhat, škubat, cukat sebou). Podle blogu Oxfordského slovníku se jedná pravděpodobně o úpravu slovesa „to work“ (dělat) s možným vlivem sloves „to twist“ nebo „to twich“ (cukat se, kroutit se).”
Pochází z angličtiny, ale ne zcela známý původ. Může souviset se slovy „twist, jerk, work a twitch“ možná i jejich kombinace.
Prý je to tanec. :D Ale spíš nějaký pouliční nebo v barech.
Vznikl samozřejmě v USA (kde jinde) koncem 20. let, možná částečně inspirován od některých afrických domorodých kmenů. Hiphopeři rádi twerkují.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Twerk

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.