zjentek

Co přesně znamená slovo konvent?

Mohu použít jako příměr k členské základně politické strany?

Nejlepší odpověď
Drap

To spíše ne, Konvent je shromáždění , popřípadě schůze dané komunity. Výstižnější by to bylo například pro výroční sněm, nebo zasedání strany.
Kromě toho znám jednu hospodu v nejmenovaném okresním městě, která se jmenuje Konvent. /Je to z latinského sedět/

Další odpovědi
elkon

Tři vteřiny: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Konvent_(c%C3%A­Drkev)

zjentek

Elkon>>> děkuji, četl jsem. Bohužel však neodpovídá na mou otázku. Seš-li jiného názoru, nic ti nebrání vložit z Wiki citaci.

Osobní poznámka: už nepruď a chovej se.