Psychotic

Co přesně znamená selský rozum?

Poslední dobou si čím dál víc všímám, že na „selský rozum“ nebo „zdravý rozum“ se odvolávají hlavně lidé, kteří nemají žádný jiný racionální argument nebo data podporující jejich pozici… Dělaly snad totéž selky?
Doplňuji:
Drap: Děkuji, to mluví za vše. Zdravý rozum = obecné smýšlení. Takže je to pouhý argument ad populum, tedy irelavantní. Teď už vím, jak na to reagovat 🙂 Ještě jednou díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Selský rozum je synonymum pro zdravý rozum. Více se dozvíš zde :
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zdrav%C3%­BD_rozum

Další odpovědi
iceT

Zdravý rozum je to,co postrádá většina tuzemských politiků,obrazně řečeno,protože chytří a vychytralí jsou dost.

jirkajirka

Přišel sedlák mezi studované lidi. Smáli se mu, že nemá žádné vzdělání. Sedlák vzal vařená vajíčko a povídá,,Postavte ho na špičku" marně se všichni pokoušeli vejce postavit. Nešlo to. Vajíčko stále padalo na bok. Načež sedlák vzal vejce a špičkou klepl o stůl, špička praskla a vajíčko zůstalo stát. To bychom uměli také volali učenci. Tak proč jste to tak neudělali ? Pravil sedlák.A to je ten selský rozum.Není jen o vzdělání ale i o používání rozumu (mozku).

anonym

Čím hloupější sedlák, tím větší brambory. Brambory jsou okopanina a sedlák kope a kope a pak má největší brambory. Jiní sedláci používají chemii a „vono“ nic.

da ny

Ano, viz Wikipedie
V dnešní době je to možná spíše zaklínadlo:
http://blog.nny­.cz/926349-zdravy-selsky.php