Huck Finn

Co přesně znamená min. výkon zdroje u graf. karty?

Zdravím, chystám se koupit novou grafiku, u které je doporučen zdroj s min. výkonem 450W. Znamená to, že můj 450W zdroj bude na celé PC stačit, nebo bych měl mít spíš něco přes 450W? A co znamená externí napájení? To musím opravdu kartu nějak samostatně připojit do zásuvky? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
beer

Znamená to výkon, potřebný ke korektnímu chodu.
Nepotřebuješ tedy nic kupovat a bude stačit tvůj zdroj.
Doplňuji:
A samozřejmě, karta je napájena ze zdroje v PC.

Další odpovědi
cochee

Externí napájení samozřejmě není z extra zásuvky, ale to, že karta nebere šťávu přes konektor jen ze základní desky, ale speciálním šesti- nebo osmikolíkovým konektorem, kterým musí být vybaven zdroj v PC. Pokud jím vybaven není, dají se tuším koupit redukce pro napíchnutí na bílý čtyřkolíkový konektor na napájení IDE disků a optických mechanik.