bolak

Co přesně znamená „mé pocity jdou často ode zdi ke zdi“?

Nejlepší odpověď
annas

Jaké má člověk pocity, je těžké odhadovat, každý je jiný. Nejde jen o pocity, ale i o způsob jednání. Uvedu několik příkladů, které potvrzují platnost těchto slov..

V minulosti úsloví ode zdi ke zdi získalo známou koncovku -ismus – odezdikezdismus – bralo se jako nějaká „ideologie“. Jít z extrému do extrému. Z člověka věřícího v Boha se stal na veřejnosti „materialista“ – stále tajně navštěvoval bohuslužby, ale veřejně tleskal na schůzích KSČ. Takových lidí jsem poznala …

Vzpomněla jsem si na básníka Jaroslava Seiferta. Byl hodnocený ode zdi ke zdi. Jednu chvíli byl zakazovaným autorem, jehož díla byla přísně zakázána a nesměla vycházet, a z toho se mu dostalo různých uznání a národních ocenění za přínos pro českou literaturu.

Jaké má člověk pocity? Někdy rozporuplné.. Když se něco nepodaří , nefunguje, udělá to úplně jinak. Třeba se zbaví pokory a změní se. Pokora náhle vymizela nejen ze slovníku. Jako by toto slovo neexistovalo. Všude se teď skloňuje aktivita, dravost, iniciativní přístup k životu, sex jako hobby, kariéra. I to je jistým způsobem postup ode zdi ke zdi.

Jak se se svými pocity člověk vyrovnává, záleží na něm, na jeho svědomí, zda se stane „in“, nebo se spokojí být „out“.

Další odpovědi
Dochy

ode zdi ke zdi = z extrému do extrému… Například nezřízené nadšení a po pěti minuátách depka…

postcd

že je ten dotyčný nevyrovnaný, neví co chce, nedokáže si poradit se situacemi kterým čelí

Hamon

Že bys měl míň poslouchat sousedy přes zeď.

zjentek

to znamená, že ještě úplně přesně nevíš, co budeš dneska dělat ..a že tě může rozkolejit kdejakej zjentek :o

Eva 38

rozporuplný pocit, z extremu do extremu

lota

Může to být i diagnóza – bipolární porucha.

annas

Pojem na – ismus jsem našla někde na netu, zapomněla uvést.

Manžel mé kolegyně byl věřící, pracocval jako vedoucí chemické laboratoře. Kolegyně ho každou neděli vozila na bohuslužby do jiného města, kde ho velký bratr neznal. 🙂

Takových příkladů bych mohla uvést…

Sůwa

Bacha na to, to může být příznak maniodepresivního syndromu 🙂