xiperio

Co přesně znamená, když je něco (věc, výrobek, služba) předražené?

Existuje vůbec předraženost? Je předražené Bugatti, obraz od Michelagela, hodiny z 15. století nebo nové hodinky za milion, značková kabelka či párek v rohlíku na Staromáku za 150? Je to předražené, nebo to jenom stojí více?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Předražený znamený dražší, než je v daném místě a čase pro daný výrobek nebo službu obvyklé. Bugatti, starožitnost nebo párek na Staromáku mohou být drahé, ale ne předražené. Obyčejný rohlík v hypermarketu za 10 Kč by předražený byl.

Další odpovědi
elkon

Otázka je také, jak se na to kdo dívá. Podle sociálního zařazení. Některé věci mohou být předražené tak, že to „bije do očí“, ale jiné jsou pro někoho drahé a pro někoho ne. Často rozhoduje ochota za danou věc zaplatit, nebo kupní síla.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.