bolak

Co přesně znamená hláška „Nova kurví fotbal.“?

Párkrát jsem na to narazil na internetech, na novu nekoukám, takže jakým způsobem ho tam kurví?

Nejlepší odpověď
Jan Švestka

Začalo to v dvadesátých letech žonglováním s termíny zápasů, ale hlavně jde o neodborné komentáře (viz hlášky Václava Tittelbacha nebo Pavla Poulíčka). Hodně lidí také nemůže překousnout to, jaký dělají z přenosů cirkus.

Další odpovědi
marci1

Vzpomněla jsem si, že při komentování zápasu s Andorrou udělal Tittelbach 147 (!) chyb, Poulíček zase prohlásil Straku za mrtvého a když hráli naši se Slovenskem, tak to komentoval Slovák, který samozřejmě fandil Slovákům. 🙂
Doplňuji:
http://www.banik-ostrava.cz/cs/tit­telbachovy-chyby-aneb-fotbal-je-mym-konickem/s-1.html