Avatar uživatele
bolak

Co přesně znamená BIO?

Když někdo něco vypěstuje na zahradě, nebo ze slepice vyprdne vejce (z živý slepice), je to bio? Může to pak třeba někde na trhu prodat jako bio nebo na to aby to mohl prodat jako bio zase potřebuje nějakej kolek od nějakýho zvláštního útvaru pro bio-potraviny, která provede nějakou atestaci bio-faktoru nebo tak něco, a řekne si za to o nějakou částku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10 před 2075 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

"Bioproduktem je jakákoliv surovina rostlinného nebo živočišného původu pocházející z ekofarmy, na kterou je vystaven platný certifikát. Jako bioprodukt lze certifikovat nejenom suroviny pro výrobu biopotravin, ale také zástavová zvířata, chovná zvířata nebo suroviny pro nepotravinářské využití."
--
Jenže ne všechny potraviny s název bio vznikly bez chemie. Je rozdíl mezi předponou bio či eko a názvem. " Např. jogurty Bio Danone a Jogobella Bioghurt jsou typickou ukázkou použití označení BIO v rozporu se zákonem o potravinách, protože nejsou vyrobeny dle zásad ekologického zemědělství,"

http://ekonomika.idnes.cz/…

Značka BIO
"Ze zákona dostává každá biopotravina nebo bioprodukt certifikát, dokument dokládající, že pochází ze šetrného ekologického zemědělství a má právo používat ochrannou známku BIO.

atd,.

http://www.viscojis.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jo jo - takový pěstitel/chovatel musí - aby mohl své produkty označovat "bio", mít certifikát...
http://www.bio-infoweb.cz/…
;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Bio znamená původní a přírodní.To,co se pod touto značkou nabízí k prodeji,má k biu daleko,rozdíl je pouze v ceně nabízeného sortimentu.
Když domácí slepice /kterou krmím granulemi/,vyprdne vejce,není to ani náhodou bio vejce,jen chemie.Prodej kvalitních domácích vajíček je podmíněn testováním příslušné HS,kriteria jsou stanovena.
Když pohnojím jahody,brambory a veškerou zeleninu chemickými prostředky,také nejsou bio.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
andyana

Bio znamená přírodní.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Tywe to sou teda zákony, by mě zajímalo kdo to vymejšlí tadyty pyjoviny. Dneska se vydělává na všem, to je jak ty kluci vod mattonky, co točej vodu z kohoutku do lahví, přidaj tam bublinky a prodaj to za 15 korun..

před 2073 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření