Co přesně vyjadřuje pojem reverse charge ?

(v rámci DPH – poskytování služeb)

Nejlepší odpověď
kropitko

Reverse charge je poskytování či převod různých služeb přes hranice, například autorských práv, průmyslových práv, reklamních služeb nebo nájmu movité věci bez použití dopravního prostředku. Používá se pro přiznání DPH.

Princip je v tom, že firma registrovaná např. v Německu pokytne poradenské služby českému subjektu. Aby se německá firma nemusela registrovat jako plátce daně v ČR, daňovou povinnost za ní vyřídí český subjekt, který tuto službu přizná jak na vstupu, tak i na výstupu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­verse_charge