icurusL

Co přesně je pevná měsíční mzda?

Nejlepší odpověď
led

Základný mesačný plat bez pohyblivých a funkčných príplatkov.
Napríklad teoreticky pre zjednodušenie počtov počítam v starej mene Kčs, tak sa, prosím, nesmejte reálnym výškam v 50. rokoch minulého storočia

pevná mesačná mzda = Základný plat mesačný 500.- Kčs /mesiac
príplatky:
funkčný príplatok za riadenie úseku 50.- /mesiac
príplatok za hodinovú prácu v sobotu a nedeľu 0,50 Kčs/hod

Kto chce, nech si to prevedie do dnešnej reality…

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že něco jako „pevná měsíční mzda“ neexistuje. Je zákonem dána jen minimální mzda. Pakliže se blbec vejde do toho rozmezí, pak má mzdu pevnou.

Edison

Pevná měsíční mzda znamená, že i když se mění hodinový fond pracovní doby dostanu vždy stejnou sumu, pokud ten fond odpracuji. Pokud se odpracovaná doba liší od onoho fondu, pak se musí hodinový rozdíl spočítat.