QwX

Co přesně je nebezpečného na otevřeném oknu (na ventilaci, ne dokořán) při bouřce?

Jde o situaci, kdy jste doma, pokoj s otevřeným oknem kontrolujete (sedíte v tom pokoji, ne přímo u okna) a venku je prostě bouřka.

Odpovědi
Ametyst

Nejednou se lidem stalo, že do bytu vletěl kulový blesk, vypálil elektrické zásuvky, a nadělal další škody. Stalo se, že zapálil záclonu a hrozil požár bytu.

Filip84

S bouřkou jsou spojeny poryvy větru, které ještě prudce mění směr, takže krom toho, že otevřeným oknem může natéct dovnitř (a ne, nestihneš to zavřít, vítr je rychlejší), může dojít k poškození mechanismu otevírání a zavírání okna, to v tom lepším případě, a in extremo až k vyražení okna z pantů, to je ta horší varianta. Záleží na velikosti okna, kvalitě zpracování, ale pokud je to v nějakém manuálu, tak se výrobce, prostě a jednoduše, jistí, ona je to taky, kolikrát, velká plocha, že.

Roman71

Často se mi stávalo, že se mi při otevřené ventilaci poryvem větru dostala záclona za okno a to se násleně přibouchlo.. Když pak začalo pršet, mohl jsem záclonu ždímat. Jinak to jsou neskutečné rány oknem do rámu, když to nestačíte uhlídat.

QwX

Takže by vlastně mělo míň tomu oknu vadit pokud by bylo dokořán?

Filip84

Pokud Ti nebude vadit, že Ti třeba naprší dovnitř, a pokud to okno pořádně zajistíš, prostě aby s ním ten vítr nemohl mlátit, tak by – v tomto – problém být neměl.

Ten kulový blesk, co Ti píše Ametyst, je další věc. Samozřejmě, zavřením oken se kulovému blesku nevyhneš na 100%, ale lepší, než nic.