Avatar uživatele
QwX

Co přesně je nebezpečného na otevřeném oknu (na ventilaci, ne dokořán) při bouřce?

Jde o situaci, kdy jste doma, pokoj s otevřeným oknem kontrolujete (sedíte v tom pokoji, ne přímo u okna) a venku je prostě bouřka.

Zajímavá 0 před 663 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Nejednou se lidem stalo, že do bytu vletěl kulový blesk, vypálil elektrické zásuvky, a nadělal další škody. Stalo se, že zapálil záclonu a hrozil požár bytu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

S bouřkou jsou spojeny poryvy větru, které ještě prudce mění směr, takže krom toho, že otevřeným oknem může natéct dovnitř (a ne, nestihneš to zavřít, vítr je rychlejší), může dojít k poškození mechanismu otevírání a zavírání okna, to v tom lepším případě, a in extremo až k vyražení okna z pantů, to je ta horší varianta. Záleží na velikosti okna, kvalitě zpracování, ale pokud je to v nějakém manuálu, tak se výrobce, prostě a jednoduše, jistí, ona je to taky, kolikrát, velká plocha, že.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Často se mi stávalo, že se mi při otevřené ventilaci poryvem větru dostala záclona za okno a to se násleně přibouchlo.. Když pak začalo pršet, mohl jsem záclonu ždímat. Jinak to jsou neskutečné rány oknem do rámu, když to nestačíte uhlídat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
QwX

Takže by vlastně mělo míň tomu oknu vadit pokud by bylo dokořán?

Avatar uživatele
Filip84

Pokud Ti nebude vadit, že Ti třeba naprší dovnitř, a pokud to okno pořádně zajistíš, prostě aby s ním ten vítr nemohl mlátit, tak by – v tomto – problém být neměl.

Ten kulový blesk, co Ti píše Ametyst, je další věc. Samozřejmě, zavřením oken se kulovému blesku nevyhneš na 100%, ale lepší, než nic.

Nový příspěvek