zjentek

Co přesně je Beamforming a je tato technologie dnes již běžná ve všech donglech a podobně?

Nebo co v tomto ohledu přesně pořídit a jak využít, abych zlepšil příjem wifi?

Tak jinak: Bude pro mě rozumnější, když svůj dongl pro příjem wifi zaměním za nějaké sofistikovanější zařízení (s technologií beamforming, ale fakt nevím, o čem píši), které se dokáže zaměřit přímo na konkrétní ohnisko (možná jen směr, odkud signál vychází) přijímaného signálu a tím jej zřejmě zesílit?

Odpovědi
anonym

Technologie beamforming je vlastností routeru nikoliv „wifi donglu“, dongl ji podporovat nemusí, aby ji mohl využít.

zjentek

Měl jsem na mysli wi-fi dongly. Chytám wifi ze čtyř domácích routerů po okolí, v okruhu 20–30 m.

anonym

A právě o ty 4 routery jde. Tyto routery musí beamforming podporovat.

anonym

Lepšího pokrytí a rychlosti ale dosáhneš spíš než samotným beamformingem, tak přechodem na 5GHz routery a tím i 5GHz widi dongly (pokud je už nemáš).