bolak

Co přesně dělá v počítači řadič?

Odpovědi
Braník

Řadič je elektronická řídicí jednotka, realizovaná sekvenčním obvodem, která řídí činnost všech částí počítače. Toto řízení je prováděno pomocí řídicích signálů, které jsou zasílány jednotlivým modulům (dílčím částem počítače). Reakce na řídicí signály – stavy jednotlivých modulů – jsou naopak zasílány zpět řadiči pomocí stavových hlášení. Dílčí částí počítače je např. hlavní paměť, která rovněž obsahuje řadič, který je podřízen hlavnímu řadiči počítače, jenž je součástí CPU.

bolak

Braník: ano, taky umím kopírovat text z wikipedie, nemysli si :)

Bedy, tys palcoval, ty tomu rozumíš? dokážeš mi to vysvětlit nějak abych to jako laik přes hw pochopil? Když jsem si stavěl můj poslední PC, tak jsem žádnej řadič nekupoval, takže to není důležitý nebo už byl nějakej zabudovanej v desce nebo jak je to?

A k čemu přesně mně jako běžnýmu uživateli takovej řadič bude?