dust8

Co přesně chemický inženýr dělá či vykonává v zaměstnání?

Odpovědi
klumprt

Přijde na to, kde ho zaměstnají 🙂

Kepler

„Chemický inženýr“ není název pozice, či funkce, Jen naznačuje úroveň vzdělání či školy (např. VŠCHT). Může to být procesní inženýr, technolog, projektant nebo třeba i spisovatel technologických a bezpečnostních předpisů podle platných norem. Typická náplň technologa je mmj. dbaní na postupy, normy, spolupráce na nových řešeních, návrhy na lepší řešení, balení šikovných laborantek a hlavně podpora svého šéfa.

Kelt

Chemický inženýr je člověk, který absolvoval školu s chemickým zaměřením , například VŠCHT nebo chemicko technologickou fakultu nebo něco podobného. Může mít zaměřání na potravinářství, chemickou technologii a pod. Pak záleží na tom, kde bude pracovat; může to být ve výzkumném ústavu, v provozu , ve výrobě, v laboratoři, ve studovně, může třídit dokumentaci , nebo vozit chemikálie po závodě a pod. A taky může dělat cokoliv jiného, kde tu chemii vůbec neuplatní, a to jen proto, že najde práci blízko domu, která mu vyhovuje.