Co přesně bych měla ideálně vystudovat, abych se mohla stát knižním redaktorem v nakladatelství?

Odpovědi
Michal Kole

Nejlépe to o čem budete psát.

Hlavně musí být v pořádku pravopis a musí to být čtivý.

Pro inspiraci posílám inzerát (Redaktor/ka jazykové literatury):

"
Popis pozice: vedení autorů, překladatelů, grafiků, sazečů a odborných korektorů, komunikace se zahraničními nakladatelstvími.

Požadujeme: VŠ vzdělání, znalost jazyků, dobrá orientace v jazykové literatuře, redakční dovednosti, dobrý písemný projev, práce na PC, samostatný přístup, řidičský průkaz sk B. Praxe v oboru vítána.
"

Pokud je to např. učebnice, tak ne příliš složitě, aby na každém řádku nebyli 3 vzorce, ale popsat i jak se k těm vzorcům dojde, z čeho jsou odvozeny, co se např. vytkne, vykrátí, co se umocní, odmocní, rozloží, vynásobí,…

Pokud bude nějaká literatura dobrodružná, tak aby to diváka zaujalo, aby byl v napětí do poslední stránky