Kepler

Co považujete za nejhloupější nebo nejkontroverznější restrikci vůči šíření pandemie covidu?

Nepochybuji, že většina z nich má své opodstatnění, ale přece jenom některým z nich nějak nerozumím, nebo mám pochybnosti. A netýká se to jen pandemie. Stačí i normální narvané hospody s pivem a guláškem a ještě se tam dokonce kouřilo! To už je snad jen film pro pamětníky 👀.
https://www.fre­epik.com/free-photo/smiling-bearded-male-drinking-beer-pub_9367230.htm#pa­ge=7&query=pub&po­sition=49

Nejlepší odpověď
anonym

A vy jste lékař, epidemiolog, mikrobiolog, …? Mne fascinuje, kolik lidí si myslí, že Googlení (věcí se kterými souhlasím) je schopnost předčít doktoráty … Po zdravotnickém vzdělání mi dospělá žena na ulici sdělí, že rouška je moje vlastní víra, kterou ona nesdílí. Kvůli vám, chytráčkům, něco jako pandemie vůbec existuje. Uvědomujete si, že tisíce a po světe miliony lidí umřelo jenom proto, že se od prvního dne nenasadil respirátor? Kdyby před rokem zavřel po světě na dva týdny byznys – kompletní lockdown a pak se na 2 měsíce nasadily respirátory, žádná pandemie by neexistovala! Jenže holt průměrné IQ, průměrný rozum a hurá do pandemie. Každý kdo se považoval nad odborníky se podílí na masovém mrzačení a smrti.

Další odpovědi
Emefej

V hobbymarketu si smím koupit hlínu a sazenice, ale ve stejném obchodě si nesmím koupit žárovku.

autacek

Za nejhloupější považuji jít v obchodě kolem regálu přetaženém páskou s nápisem, že toto zboží se kvůli pandemii nesmí zakoupit. Třeba takové hračky dítěti, či papírnické potřeby, prostě naprostá demonstrace debility.

(Jistě že vím, proč tomu tak je, ale to nemá s potlačením pandemie nic společného, je to jen jakási hra na spravedlnost, ovšem správně by měl za omezování v prodeji stát následně platit kompenzace i těm hypermarketům)

Ametyst

Nesmět si koupit boty nebo sešit.

Dochy

Před časem jsem si vyfotil regál kde jsem nesměl koupit dětské dupačky… a o kousek dál byly k prodeji vystavené stovky rtěnek. Celé to omezení obchodů je na pytel. Kdyby si vláda vzala dobrého marketéra, mohla udělat pořádnou kampaň a lidé by se většinově chovali rozumně i bez těch blbých zákazů.

hapiky

Kontroverzní restrikce jsou jedna věc, ale neschopnost očkování, kde bychom klidně mohli být nadprůměrní, je do nebe volající neschopnost či neodbornost největšího kalibru.

Kelt

Nemožnost navštívit holiče. Všude se měří teplota, testuje se, někde mají přísahat, že jsou negativní. Vše se několikrát za den dezinfikuje a když jdu do obchodu, tak si dezinfikuji ruce. Ale že se může něco zachytit ve vlasech, pokud jsou delší, na oděvech a botách, které nosíme už delší dobu a nemůžeme si koupit nové.
No včera tu volala tchyně ze Slovenska. Chtěla po manželce, aby poslala blahopřání k svátku či narozeninám jedné své známé, která bydlí ve stejném městě, ale že nemůže jít na poštu, protože nemá potvrzení o tom, že je negativní na covid.

Rokio

Že se nesmělo opustit obec, když člověk chtěl jít do přírody, ale do zahraničí se za splnění určitých podmínek cestovat mohlo.

RyuzakiKate

Nejpitomější mi přijde to, že lidi se můžou mačkat v supermarketu, ale na náměstí stánky s výrobky od soukromníků být nemůžou. Je mi to vůči těm malým zemědělcům strašně líto a vnímám to jako obří nespravedlnost. Proto zeleninu a ovoce už od začátku pandemie kupuju jen přes platformu Scuk, kde právě takové lidi lze podpořit.
Ty přepásané regály taky moc nechápu. Hodně mě mrzí zavřená knihkupectví, veškeré malé obchody, třeba papírnictví. Ale průmysl furt jede, to se musí, že, z toho by oligarchové neměli penízky…
Nedokážu si představit, jak to musí vnímat děti, co sotva začaly chodit do školy. I já, která končí 5. ročník vysoký, už začínám bejt celkem vydeptaná a smutná. Aspoň ty vysoký školy s méně studenty mohly zůstat otevřený, nás na společnejch předmětech není ani dvacet…

Mc Merkurion

… naopak, za nejšílenější považuju, že ač se nesmí třebas na fotbal, tak na půlnoční se mohlo, a teď o velikonocích se do kostelů může opět, a to i přes večerku, v našem, v jednom z nejvíce ateistickým státě …

ivzez

Za nejkontroverznější restrikci považuji zákazy návštěv v domovech pro seniory a v nemocnicích. Teoreticky to snad nějakou logiku má, ale ten, kdo s tím zákazem přišel, silně podcenil dopad zákazu na psychiku, s níž úzce souvisí fyzický stav. Senioři a nemocní jsou snad (?) nějak chráněni před covidem, ale smutku a stesku je to neochrání.
Že to vede ke zhoršení dřívějších zdravotních problémů (srdce, cukrovka, psychické problémy, …) je snad jasné. )–:

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Metasax: Ne, nejsem lékař, epidemiolog ani mikrobiolog. A taky nic nekritizuju. Jen mě prostě zajímá, co lidem nejvíc vadí.

anonym

Tož kritika mi nevadí. Ale polemizování o tak snadných a jasných faktech. Potýkáme se tu s chorobou, kterou lidé sami vypěstovali. Ne, že by v laboratoři, nebo jako biologickou zbraň → ale zkrátka tím, že udělali vše proto, aby ji roznesli po celém světě. Systémová opatření se nedají udělat tak, aby to momentálně dávalo smysl. Vždy bude existovat nespokojená skupina. Ale proto se mají dělat silná pravidla bez výjimek – aby nebyl prostor pro pochyby a neplnění povinností.