kocicinka2

Co používáte na rýmu?

Prosím vás rada bych si udělala přehled o nosních kapkách, sprejích do nosu, mastičkách, no prostě o všem, co souvisí s rýmou, nemocí a tak… ideálně i pro děti…

Nejlepší odpověď
Malvína

Kapky nepoužívám, vždy mi dráždí sliznici, která pak moc bolí. Nedám dopustit na rýmovník. Úžasná rostlinka. Stačí pod nos přiložit rozlomený lístek a vše jde krásně ven. Dobrý je z toho i čaj na průdušky.

Další odpovědi
Pepa25

Vincentku nosní sprej, při hodně silné rýmě a když to ucpává dutiny, tak Nasalis (koncentrát na proplachování).

quentos

Cibuli, česnek a chilli.

Arne1

Na rýmu rymovnik

elkon

Nepoužívám nic. Je ale možné do nosu na kraj zasunout kousek listu rýmovníku. Někomu to vyhovuje a funguje to pro urychlení zbavení rýmy. Já ho užívám jako sirup po lžičkách preventivně, jednu denně.

hapiky

Šňupací tabák a kapesník.

anonym

Žádný kapky, speje, nic takovýho. Mám konviču se slanou vodou.

ahold

Také s úspěchem čichám k čerstvě nastrouhanému křenu.

Rokio

Avamys používám na alergickou rýmu. Je to sprej do nosu. Jako prevenci před rýmou užívám lék Zirtec.

Tato léčba je ale určena pouze pro alergiky.

ten který je

Rýmovnik. Úžasná rostlinka.

aliendrone

No, kdovíproč když je pod nulou, tak smrkám jak o život a v případě rýmy abych nosil 2 krabice kapesníčků/hodinu. :( Takže používám Olynth, zabírá mi spolehlivě, zprůchodní nos a výrazně omezí či dokonce na 2–4 hodinky ZASTAVÍ tvorbu hlenu, což je pro mě VELKÁ úleva. Jako pro spoustu chlapů je pro mě rýmička katastrofa, radši 10 stehů nebo tak něco, než rýmu! ;) :)

da ny

Bez nosních kapek (swinstwo, návykové).
Rýmovník, případně i čaj.
Zvýším příjem vit. C u hnisavé (nemívám) i zinku (dýňový olej).
Na případně „odřený nos“ pak Infadolan.

Klaros

Slaná voda je super – sterimar, vincentka… Nebo Egypt :)

modrokakocka

tak co vyzkoušeli jste někdo ? nebo máte nějaké jiné tipy? budu ráda

adelickaa

my je doma většinou střídáme ty kapky a nemáme vyloženě nějaké které jsou ideální…

modrokakocka

mrkněte https://www.ro­senpharma.cz/pro­dukty/dermokos­metika/prvni-pomoc/pinio-nasal třeba by vám mohly vyhovovat. mně fungují, tak můžou i vám ;)

hanak884

tak kapky jsou asi vhodnější ne? Je jich tolik, že člověk ani neví co je nejlepší :D