Bruneta84

Co používat po holení intimních partií?

Vždy mi vyskočí pupínky, existuje nějaký gel po holení nebo na samotné holení? Nebo je to špatnou žiletkou?

Nejlepší odpověď
da ny

"Ošetři a hydratuj

Po oholení a usušení nanes na oholenou pokožku lehké, nejlépe nezředěné pleťové mléko nebo nějaký jemný přípravek, který je určen na péči o pleť po holení. Používá se také dětský pudr nebo kalciová mast. Nebo nějaký rostlinný olej, který pokožku zklidní. Opět vyzkoušej více variant a uvidíš, která ti nejlépe sedne. Nepoužívej zvlhčovače, které mohou obsahovat vonné látky a barviva. Ať už používáš po oholení cokoli, jen se ujisti, že to není plné nějakých dráždivých látek a parfémů. "
http://proslec­ny.cz/jak-na-spravne-holeni-intimnich-partii/
Dobrá zkušenost:
https://www.le­karna.cz/aviril-detsky-olej-s-azulenem-50ml/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=SKLIK+-+PI+-+Kategorie&ut­m_term=

Další odpovědi
Usoman

Bylo dokázáno, že pupínky se vytváří kvůli bakteriím, které se dostanou do podrážděné kůže skrz žiletku, která byla předtím již použita. :) Není to o špatné hygieně, ale jestli člověka fakt ty pupínky štvou, měl by zavést i hygienu pro svojí žiletku. A samozřejmě při holení netlačit a ani nejezdit moc rychle, aby se ještě k tomu minimalizovalo podráždění, kam se bakterie mohli dostat.

aliendrone

Existují vody i gely po holení. Pozor, může to štípat/pálit! ;) :D :D

xxxx
Dodatek – když jsem si přečetl radu Da ny včetně odkazů, musel jsem kroutit hlavou. ZÁSADNÍ na celém procesu je DEZINFEKCE po holení. Zaplácnout podrážděnou kůži nějakým pudrem nebo olejíčkem – tím jen infekci pěkně přikryješ. Nejlepší je TEKUTÁ desinfekce (my chlapi tomu říkáme voda po holení, ale klidně použij třeba lékárnický líh) – jednoduše proto, že pronikne opravdu důkladně kolem vousu, narozdíl od všelijakých gelů aj. patlátek (i když i ty mohou být účinné, ale ne tak dobře jako tekutiny) a vydesinfikuje. TEPRVE PAK použij nějaký patlací přípravek na zklidnění pokožky po holení. (nejlépe s desinfekčním účinkem)

zjentek

Pořádmou desinfekci! Trochu to štípne, ale je to lepší, než na těch partiích mít několik hodin po holení kůži jak hrabaví na pařátech-

https://i.imgur­.com/YFNxdvr.jpg

iceT

A taky spíš volnější kalhotky, příliš těsné k pupínkům napomáhají.

marci1

Mast „Senziten“ drPopova,
https://www.drpo­pov.cz/produk­t/senziten-mast-na-intimni-partie-50-ml/
nebo krém Aviril baby. 🙂
https://www.le­karna.cz/aviril-detsky-krem-50ml/

Kryšpín

Slivovici, nahoru i dolů