Jamajka

Co použít do Mojita místo rumu?

Je možné „vytvořit“ Mojito, aniž by v něm byl rum nebo jiný alkohol? Když použiji něco jiného, bude to mít pořád stejnou chuť, jako klasické Mojito od barmana?

Nejlepší odpověď
gecco

Bez rumu to nebude mít stejnou chuť, jako s ním – ale ani nealko mojito není špatné – máta, limeta, cukr, led, voda – docela osvěžující a mohou to i řidiči.

Další odpovědi
mojitek

tak bez rumu to sice nebude Mojito,ale vzhledem k tomu,že rum je čirý a bez výraznější chuti,tak to nebude problém. Namísto rumu přidejte do drinku zázvorovou limonádu (nebo její napodobeniny Sprite nebo 7 Up ), nebo třeba jablečný juice-ten je ok . Zcela zásadní je správný postup přípravy Mojita-krom jiných věcí -hlavně mátu NEDRTIT,ale jen otřít o vnitřní stranu sklenky