zjentek

Co ponořit do dětského oleje s éterickými oleji, aby „to vonělo“?

Tak jsem si namíchal dětský ojel s oblíbenými éterickými pro příjemnější atmosféru domácnosti. Do směsi jsem ponořil buď špejle, či dřívka od nanuku, anebo špilky ;), ale nikde doma nic nevoní, nic nefungovalo!
Tak co tam ponořit, nebo namočit, aby to účinně pracovalo? Třeba jako difuzér? Zkrátka, aby mně to doma vonělo.

Anebo ještě jinak- jak to zařídit, aby se ten olej odpařoval?

Odpovědi
RyuzakiKate

No, to se nediv, k tomuto účelu se používají bambusové tyčinky, které mají právě dírky na vedení těch vůní. A pak je třeba je občas obrátit. A pro zintenzivnění vůně je možné přikápnout trochu alkoholu neutrální vůně.

yuko

Moje mamka doma obcas rozprasila eukalyptovy olej flakonkem, pekne to vonelo a dobre se dychalo – dobre v zimnim obdobi, kdyz jste treba nachlazeni. Tak uvidime, co pouzivaji ostatni.. Mi voni eukalyptovy olej.

Zdroj: http://www.bi­ooo.cz/bio-zdravi/aromate­rapie/etericke-oleje/?